Славия загуби домакинството си на ЦСКА в столичното дерби на старта на полусезона.

Срещата на "Овча купел" приключи при резултат 0:1.

Автор на единственото попадение в мача стана Али Соу, разписал се през първата част.

Снимка 518447

"Армейците" са на второто място в класирането с 36 точки, докато Славия е на незавидната предпоследна позиция с едва 12 пункта.

"Белите" се разделиха с доста основни играчи, за сметка на които дойдоха Надер Гандри и Питър Макрилос, които започнаха от първата минута днес.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Славия - ЦСКА 0:1, красив гол на Соу, две греди за "белите"

Срещата стартира в 17:30 часа

Първото полувреме бе изцяло дефинирано от тежкия терен в "Овча купел". Неспирният снеговалеж, съчетан с вече натрупалата снежна покривка на терена, превърнаха тичането и бързите отигравания в предизвикателство за футболистите и на двата отбора.

Първата сериозна опасност пред една от двете врати дойде пред Бусато. Кирилов получи пас от фланга и се завъртя технично, отправяйки изстрел по посока "червената" врата. Топката се отби в лявата греда и се върна в ръцете на "армейския" страж.

Снимка 518442

Само 7 минути след това отново се стигна до удар на "белите" в рамката на целта. Този път центриране намери Вълчев, който изпревари Бусато и стреля с глава, но кълбото "кацна" на напречния дирек на вратата на ЦСКА.

В 24-ата минута резултатът беше открит. Брадли Мазику осъществи добър пробив, след което прати страхотен пас към Али Соу. Нападателят овладя, залъга вратаря с технично движение и стреля покрай него за 0:1.

Незабавно последва и възможност за изява за Вион, но този път Вуцов спаси.

В 32-ата минута ново подаване в пеналта на "червените" намери Рангелов, който реши да стреля от движение, но не успя да намери очертанията на целта.

Две минути след това Соу претендира, че е бил задържан в наказателното поле. Повторенията показаха, че има контакт между него и бранител на "белите". Сигнал за нарушение на правилата нямаше.

Снимка 518444

Към края на полувремето топката вече почти не отскачаше от терена и на няколко пъти по този начин се спираха обещаващи атаки на двата тима.

През вторите 45 минути теренът стана още по-неприятен за игра.

Наложи се след малко повече от час игра мачът да бъде спрян за няколко минути, за да могат екипите на стадиона да почистят поне основните линии от игрището.

Снимка 518440

Това не помогна много на самите футболисти, които често падаха на земята, след продължителен пробив и по-съществена засилка.

Али Соу можеше да се разпише, засичайки топката с глава при подаване от корнер след около 75 минути, но нямаше късмет при правилното насочване на кълбото.

Снимка 518441

Реферът Попов пък пострада при сблъсък с Ерол Дост, който го обърка с играч на съперника и му разби носа.

Екшънът обаче бе ограничен до това. Нищо повече и без нови попадения през вторите 45 минути.

Това означаваше пореден успех и победоносно продължаване на сезона за ЦСКА, а в същото време загуба номер 11 за "белите" и все така надвисналата опасност от сериозно петно върху реномето на най-стария столичен клуб.