ЦСКА победи по категоричен начин Лудогорец в дербито на кръга от efbet Лига.

Срещата от първата шестица на първенството приключи при резултат 4:1 за столичани. Точни в тяхна полза бяха Юрген Матей, Мено Кох, Бисмарк Чарлс и Жорди Кайседо.

За шампионите вкара Сисиньо, разписал се след отлична асистенция на Кирил Десподов. Бившият футболист на "армейците" отнесе сериозна доза критики и обиди от феновете по трибуните, като дори се наложи в един от случаите да бъде заменен от съотборник, в изпълнението на един от ъгловите удари в полето на домакините.

Снимка 530586

В миналия кръг "червените" записаха служебна победа над ФК ЦСКА 1948, докато шампионите загубиха с 1:2 от Локомотив (Пловдив).

Тимът на Любослав Пенев постигна първи успех над разградчани за първенство у дома.

Снимка 530577

От 15 изиграни мача на "Армията", "червените" бяха стигали 11 пъти до равенство, а четири пъти трите точки бяха отивали в посока Разград.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

ЦСКА - Лудогорец 4:1!

Дербито стартира в 19:30 часа

Първото полувреме започна с масиран натиск на домакините, които потърсиха незабавна развръзка и ранен гол в своя полза.

Това се случи, за щастие на Любослав Пенев и феновете на "армейците" по трибуните.

В 4-ата минута, още при първия си изпълнен ъглов удар, столичани стигнаха до търсената преднина.

Голмайстор в тяхна полза, за пореден път през сезона, бе Юрген Матей. Той се разписа с глава, от непосредствена близост, възползвайки се по отличен начин от липсата на необходимата ориентация на бранителите пред себе си.

Лудогорец опита да отговори с две акции по фланговете, но центриранията на Десподов и Сисиньо не доведоха до нещо по-сериозно за шампионите.

Кешеру бе добре пазен от защитниците в червени екипи, но все пак някои от пасовете на съотборниците му успяваха да стигнат до него. Незабавно обаче пространствата пред него бяха затваряни и той не получи 100-процентов шанс за изява.

Снимка 530583

Амос Юга също се оказа в изгодна позиция за обстрелване на вратата в средата на полувремето, но стреля в обсега на Кахлина.

Снимка 530585

Вратарят на "зелените" показа добри умения и при изстрел на Кери от много малък ъгъл, малко преди почивката.

Преди паузата нова промяна в резултата нямаше и домакините се оттеглиха с гол аванс.

Второто полувреме предложи истинска драма за феновете по трибуните.

Домакините вдигнаха неимоверно оборотите, като в продължение на няколко минути разградчани въобще не напускаха половината си от терена.

Снимка 530581

В 54-ата минута, с изключително отиграване, Бисмарк Чарлс покачи преднината на ЦСКА на 2:0. Той стреля от движение, от много трудна позиция, падайки на земята, насочвайки кълбото в горния ъгъл на вратата на "орлите".

Само две атаки след това Десподов изведе отлично Сисиньо, който стреля покрай Бусато за 2:1.

Още 3 минути след това обаче преднината от два гола за домакините беше възстановена.

Центриране в пеналта намери Кох, който се извиси над всички и с глава направи резултата 3:1.

До края на срещата на няколко пъти се стигаше до сериозно напрежение между Кирил Десподов и "червените" фенове, като в изблик на нерви националът беше санкциониран с жълт картон.

Снимка 530584

В самия край на мача Чибота получи два последователни жълти картона и напусна терена преди финала на даденото продължение.

Кайседо вкара дузпа в седмата минута на даденото продължение за крайното 4:1, като по този начин ЦСКА записа първия си успех срещу Лудогорец за първенство.