ЦСКА срази Хебър (Пазарджик) с 4:0 в мач от 14-я кръг на еfbet лига. Дюкенс откри резултата за червените в 32-та минута, а в 54-та отново отбеляза. Брайън Морено се разписа на два пъти в 61-та и в 72-та минута. Това е 200 успех за отбора във всички турнири при управлението на Гриша Ганчев.

Домакините очаквано стартираха по-силно в мача. Още в първите минути Маурисио Гарсес центрира към Джонатан Линдсет, но той не успя да отправи качествен изстрел и стражът на Хебър спокойно улови топката.

Снимка 591243

Източник: startphoto.bg

Първата възможност за гостите бе създадена от Георги Търтов. Крилото пое пас отдясно и пробва да преодолее стража на домакините, който първоначално изби топката и за негов късмет нямаше противников играч, за да я засече.

ЦСКА откри резултата в 32-та минута. Фрапантна грешка допусна стражът Хадим Ндиае. Той не действа разумно с топката, изритвайки я нескопосано напред и кълбото попадна Марселино, който го отклони към Дюкенс Назон и нападателят съумя да порази вратата на гостите.

Малко преди края на полувремето се разигра дискусионна ситуация. ЦСКА отбеляза, но попадението бе спорно отменено след дълъг преглед на ВАР. Джонатан Линдсет отне топката от съперников футболист и я подаде на Шагоян, реализирайки за 2:0. Породиха се съмнения дали норвежецът е извършил нарушение, което накара реферът да изчака проверката да приключи. Той бе уведомен, че фаул има и респективно голът не бе признат.

През втората част "червените" удвоиха преднината си в 54-та минута. Дюкенс Назон овладя кълбото малко преди границата на наказателното поле и с прецизен удар направи вратаря на гостите безпомощен

Снимка 591242

Домакините окончателно решиха мача в 61-та минута, когато Лазар Туфегджич отне топката и я подаде на Браян Морено, за да се разпише.

Отново Брайън Морено покачи аванса на "червените". Той получи подаване в наказателното поле и с плътен удар съумя да отбележи второто си попадение в срещата.

В 78-та минута Алехандро Гарсия получи директен червен картон и остави отбора си с човек по-малко.

Непосредствено преди края на срещата Брадли Де Нойер се измъкна от опеката на бранителите на Хебър и реши да отправи мощен изстрел, който обаче бе много неточен. До края на мача не последва нищо по-интересно и ЦСКА подпечата своята победа.

ЦСКА - Хебър 4:0 ( Развой по минути)

Двубоят е от 19:15 часа