ЦСКА победи Ботев (Враца) с 3:1 в контролна среща, която се игра на "Армията". Даниел Генов откри резултата в 10-ата минута, а "червените" направиха пълен обрат след голове на Али Соу (18), Тиаго (23) и Адалберто Пеняранда (52).

Голът, който домакините допуснаха е първи във вратата им в предсезонната подготовка.

ЦСКА - Ботев (Враца) 3:1, по един червен картон и за двата отбора

Контролата започва в 15:00 часа

Проверката бе изгледана на живо от боса на ЦСКА Гриша Ганчев.

Първата добра атака в мача бе в актива на домакините. Мазику центрира остро отляво, но Костов успя да изпревари Соу и да улови. В 10-ата минута Ботев поведе. Соу загуби топката в центъра на терена. Кълбото стигна до Даниел Генов, който с брилянтен удар от около 25 метра матира Бусато.

Снимка 516724

Осем минути по-късно "червените" изравниха. Домакините организираха многоходова атака. Йомов намери Пеняранда, който комбинира с Вион. Французинът изведе Йомов отдясно. Крилото центрира в наказателното поле, където Соу изпревари Костов и прати топката във вратата за 1:1.

В 23-ата минута ЦСКА вече бе напред в резултата. Тиаго проби през центъра и намери Соу, който продължи за Йомов отдясно. Десетката центрира в наказателното поле, където Тиаго на далечната греда засече във вратата за 2:1.

Снимка 516742

В 33-ата минута неофициален дебют за "червените" направи Федерико Варела. Аржентинецът замени Амос Юга, който получи контузия.

Малко след това врачани създадоха опасност пред вратата на ЦСКА. Николов стигна до топката отляво, справи се с Йомов и центрира в наказателното поле, където Матей изпревари връхлитащия Бабунски.

В 37-ата минута Пенярадна отне топката от Ндиайе и нахлу в наказателното поле. Венецуелецът обаче изигра ситуацията несериозно и позволи на Миланов да изчисти.

Снимка 516739

Втората част започна с гол за "червените". В 52-ата минута Мазику намери Пенярадна пред наказателното поле. Венецуелецът с премерен удар не остави шансове на резервния вратар на Ботев Митов.

Снимка 516741

Седем минути след това имаше сблъсък между Йомов и Ндиайе и двамата получиха червени картони. Двамата треньори пуснаха други футболисти на техните места.

Валентин Антов: Отивам в Болоня да се боря за мястото си, това е голяма крачка

"Нещата се развиха много бързо"

В 65-ата минута гредата спаси Ботев от четвърти гол. Мазику намери Вион в наказателното поле, който шутира от воле, но топката срещна страничния стълб.

В 78-ата минута Соу се озова очи в очи с Дамянов, но вратарят спаси удара на нападателя. В края на мача Евтимов се намеси добре след коварен удар на Лагоа.