ЦСКА победи Ботев (Враца) в мач от 8-ия кръг на efbet Лига. "Червените" се наложиха с 4:2 като гост след като се наложи да реализират пълен обрат.

Дориан Бабунски шокира "Армейците" в началото на двубоя, но след попадения на Йомов, Баи Мазику и отново Йомов, подпечатаха успеха.

Днешните два гола са първи за Георги Йомов с екипа на "червените" за първенство.

Срещата започна доста интересно. В 7-ата минута, домакините успяха да поведат и да шокират рано "червените". Юлиан Ненов подаде отличен пас към Виктор Василев, който не успя да предолее излезлия Евтимов като вратарят скъси дистанцията и играчът на домакините загуби равновесие. Евтимов бе бутнат от Асен Дончев и също се озова на тревата, а Бабунски връхлетя и насочи топката към опразнената врата за 1:0.

Ботев (Враца) - ЦСКА, Йомов отново бележи

"Червените" са в серия от два неуспешни мача

В 16-ата минута, "червените" успяха да изравнят сравнително бързо. Йоан Баи проби по левия фланг и центрира към Георги Йомов, който от близка дистанция засече с десния крак за 1:1. Това бе първи гол за национала с екипа на "червените" за първенство.

Снимка 547136

Източник: cska.bg

В 50-ата минута, Баи бе изведен много добре от Варела и напредна по фланга, навлезе в наказателното поле и вкара. Съдията отмени попадението заради несъществуваща засада при паса към лятното попълнение на гостите, но след намесата на ВАР, решението бе променено - 1:3.

Снимка 547135

В 73-ата минута, като от нищото, след втория си точен удар, Ботев Враца вкарва втория си гол във вратата на гостите. Красимир Тодоров намери Мирослав Маринов, който от малък ъгъл се разписа с удар с десния крак, за да завърже интригата в двубоя.

Снимка 547131

Източник: ТОПСПОРТ

Девет минути преди края на редовното време, Георги Йомов вкара втория си гол в мача след като се вклини между двама от защитниците и останал очи в очи с Костов направи 2:4.В добавеното време влезлият на смяна Греъм Кери удари гредата.