ЦСКА записа убедителна победа над Ботев (Враца). "Червените" се наложиха с 4:0 в мач от 21-ия кръг на efbet Лига.

За голямо съжаление на всички, обичащи "армейците", срещата на "Българска Армия" се игра пред празни трибуни заради наказание след ексцесиите с феновете на Локмотив (Пловдив) през миналия сезон.

Съставът на Стойчо Младенов се представи доста убедително, а попаденията станаха дело на Гарсес, Кайседо, Матей и Йомов.

Снимка 564964

За Маурисио Гарсес голът бе първи с екипа на тима и то в първия двубой, в който започва като титуляр. Новият нападател остави добри впечатления с изявите си, а взаимодействието му с Жорди Кайседо в атака, бе на добро ниво.

ЦСКА - Ботев (Враца), развой на срещата по минути

Двубоят срещу Ботев (Враца) е от 17:30 часа

Така, "червените" най-после зарадваха феновете си след равенството с Локомотив (София) и трудната победа над Славия, дошла след обрат на "Овча Купел".

Снимка 564956

Срещата започна без положения. "Червените" изпитваха известни затруднения до вкарването на първото попадение, което дойде в 25-ата минута. Тогава Маурисио Гарсес получи пас в дълбочина от Баи, вратарят Красимир Костов бе излязал неразчетено напред, бразилецът го преодоля и с удар с левия крак прати топката в опразнената мрежа за 1:0.

Снимка 564951

Девет минути по-късно, Густаво Бусато отправи дълъг пас чак към излизящия напред Жорди Кайседо, който напредна сам срещу Костов и с ефектен удар разстреля мрежата му за 2:0.

В самия край на полувремето, Жеферсон центрира от корнер, Матей се извиси във въздуха и засече с глава, а на голлинията Антонио Георгиев не успя да се намеси и да избие топката, която влетя в мрежата, за да стане преднината на "червените" класическа.

В първите минути на втората част, гостите опитаха да отговорят на сериозния удар, но така и не стигаха до сериозна опасност пред вратата на Бусато.

В 76-ата минута, Матей отправи центриране към Йомов, който овладя добре, освободи се от защитник на противника и с удар с левия крак намери далечния ъгъл, за да направи резултата 4:0.До края на двубоя, "червените" владееха инициативата, но не стигнаха до нови попадения.

Снимка 564966

С тази победа, ЦСКА е на 2-ото място, с 47 точки, а Ботев (Враца) е на предполедното 13 място с 19 пункта.