ЦСКА победи с 3:1 Ботев (Враца) и се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България. Атанас Димитров даде преднина на гостите в 8-ата минута, а с голове на Каранга (69), Десподов (80) и Кубемба (83) стигна до успеха. В 63-ата минута Кристиян Григоров от гостите бе изгонен.

"Червените" изиграха много слаб мач, въпреки победата днес. Едва след като останаха с човек повече на терена, домакините започнаха да създават положения пред вратата на Христо Митов.

Стамен Белчев беше дал почивка на голяма част от титулярите си и на терена се появиха Георги Китанов, Кирил Десподов, Раул Лое, Кевин Кубемба и Милчо Ангелов.

Снимка 319618

Двубоят започна с по-добра игра на врачани и още в 3-ата минута Спас Георгиев отправи опасен удар по посока вратата на ЦСКА. В 8-ата минута Ботев поведе. Разписа се Атанас Димитров, който с глава засече центриране от корнер.

Малко след това "червените" бяха близо до изравнителен гол, но Христо Митов спаси удара на Кулма, който се бе озовал сам срещу него.

ЦСКА - Ботев (Враца) 3:1

ЦСКА - Ботев (Враца) 3:1, Кубемба бележи трети гол за "червените"

Двубоят е от осминафиналите за Купата на България

Домакините продължиха със слабата си игра и бяха на път да допуснат втори гол. В 19-ата минута удар на Кабов извън наказателното поле срещна напречната греда. При добавката Емил Стоев вкара, но голът му правилно бе отменен заради засада.

До края на полувремето ЦСКА не предложи нищо в офанзивен план и гостите се оттеглиха с гол аванс.

Снимка 319617

На полувремето Стамен Белчев направи две смени. Фернандо Каранга и Кевин Меркадо замениха Кулма и Ангелов. Веднага след подновяването на играта "червените" натикаха гостите в тяхното наказателно поле. В 52-ата минута Пинто стреля над вратата от добра позиция. Десет минути по-късно Каранга от добра позиция не успя да вкара с глава.

Стамен Белчев: Разочарован съм от някои футболисти

Стамен Белчев: Футболистите трябва да тренират и играят, а не да коментират странични неща (ВИДЕО)

"Получи се труден мач, може би имаше и подценяване"

В 63-ата минута Ботев остана с човек по-малко, след като Кристиян Григоров бе изгонен с директен червен картон за удар срещу Каранга. В 69-ата минута ЦСКА успя да изравни. Разписа се Фернандо Каранга след центриране от корнер, а при удара топката се удари в Спас Георгиев.

След попадението "армейците" натиснаха още повече и Меркадо на два пъти не успя да преодолее Митов. Каранга с глава също не затрудни стража на гостите.

Снимка 319615

В 81-ата минута направиха пълен обрат. Митов спаси удар на Каранга, но при добавката Десподов на празна врата направи 2:1. Три минути по-късно Кубемба реши всичко в мача с трето попадение. Конгоанецът разстреля вратаря на врачани от близко разстояние.

До края на срещата Христо Митов се намеси добре още два пъти и така мачът завърши с успех за ЦСКА.

Кирил Десподов: Сами си направихме мача труден

Десподов: Коментарът за Левски беше плод на емоция (ВИДЕО)

"Не изиграх най-добрия си мач, но е важно, че вкарах и победихме"