90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Българска армия", гр. София Зрители:
90′

Гол на Бисмарк Чарлс в добавеното време е отменен поради засада при организирането на атаката.

90′

Двубоят на "Българска армия" завърши. ЦСКА спечели с 1:0 с гол на Юрген Матей и излезе начело в класирането с 2 точки аванс пред Лудогорец, но и с мач повече.

89′

Пропуск на Назон пред вратата, но се оказа, че е имало засада преди подаването към хаитянина.

89′

При опит да отиграе технично едно центриране, Дион изрита в кръста Матей.

81′

Туфегджич напуска за сметка на Кареазо.

79′

Амос Юга пропуска отличен шанс да удвои за ЦСКА от близка дистанция.

75′

Пловдивчани претендират за дузпа, но нито ВАР, нито реферът прецениха, че имат основания за такава.

70′

Греда за ЦСКА. След удар на Лазар Туфегджич топката среща напречния стълб.

66′

Пас към Назон в половината на Локомотив е пресечен.

64′

Дюкенс Назон се появява на терена на мястото на Дауда Бамба.

61′

Лазар Туфегджич получава официално предупреждение.

58′

Гарсес надбяга Паскалев и опита да намери Бамба, но котдивоарецът не успя да стигне до топката на чиста позиция.

54′

Хоркаш показа колебание, но спаси удара на Бамба. Локомотив отговори с атака, от която не последва нищо интересно.

50′

Играта е прекъсната заради дима от Сектор Г, който пречи на действието на системата ВАР.

46′

Втората част стартира.

45′

Димитър Илиев се появява на терена на мястото на Христо Иванов след почивката. Това е единствената промяна в състава на Томаш. Саша Илич е оставил същите 11 на терена.

45′

Двата тима се оттеглят на почивка при 1:0 в полза на домакините.

44′

Амос Юга не успява да насочи топката добре след центриране в наказателното поле.

36′

Страхотна възможност пред ЦСКА. Дауда Бамба се озова сам пред Хоркаш, преодоля го, след което топката му беше отнета. Дори и Бамба да беше вкарал, гол нямаше да има тъй като реферите прецениха, че футболистът на ЦСКА е бил в засада.

26′

Юрген Матей откри на "Армията" след изпълнение на ъглов удар. Вион центрира, Линдсет отклони на първа греда, а на метър от голлинията Юрген Матей порази вратата на "смърфовете" за 1:0.

24′

ЦСКА организира интересна атака, започната от Амос Юга в центъра на терена. Той подаде на Тибо Вион, който напредна и подаде към Туфегджич. Изстрелът му обаче беше отразен в ъглов удар.

22′

Христо Иванов получава първия жълт картон в мача.

15′
Снимка 619916

Източник: startphoto.bg

ЦСКА определено е по-активният тим на терена, като непрекъснато тормози защитата на гостите от Пловдив.

14′

Тибо Вион достигна дълъг пас на Амос Юга и влезе в наказателното поле, но не успя да насочи топката към свой съотборник.

11′

Вратарят на Локомотив отрази успешно удар на Лазар Туфегджич от дистанция.

7′

ЦСКА стигна до първия ъглов удар в мача. Последва разбъркване пред вратата на Локомотив, което едва не доведе до гол. Хоркаш обаче се справи с напрежението.

Снимка 619915

2′

Прави впечатление, че треньорът на ЦСКА Саша Илич е извършил няколко промени в състава спрямо двубоя срещу Лудогорец от миналия кръг. Атаката води Дауда Бамба, а Тобиас Хайнц, който вкара при равенството 2:2 в Разград, е извън групата. В халфовата линия на "червените" е преместен Амос Юга, а там място намира и Лазар Туфегджич, който ще е замества Хайнц в днешния двубой.

Снимка 619914

1′

Важният двубой на "Българска армия" стартира. ЦСКА търси задължителен успех, за да запази интригата за титлата.

17. Бисмарк Чарлс 5. Аксел Велев

ЦСКА домакинства на Локомотив (Пловдив) в интригуващ двубой от 33-ия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион "Българска армия" започва в 21:00ч. и в него "червените" ще преследват задължителен успех, с който да поставят Лудогорец под напрежение в битката за титлата.

Припомняме, че разликата между "червените" и Лудогорец е само една точка, като в този кръг разградчани гостуват на ФК ЦСКА 1948. Междувременно Локомотив е аут от битката за европейските клубни турнири и ще играе само за своята чест.

Брадли Де Нойер претърпя успешна операция

Предстоят му дълги месеци на възстановяване

При домакините има проблеми с окомплектоването на състава. Нападателят на Браян Морено, отпада от сметките на треньора Саша Илич до края на сезона. Колумбиецът получи контузия в областта на коляното през първото полувреме на домакинството на Лудогорец в края на април. Тогава той настоя да остане на терена и бе заменен чак в средата на втората част. Състоянието му се е влошило впоследствие и оттогава Морено не се е появявал на терена.

Същото важи и за Жеферсон. Бразилецът получи разтежение през първото полувреме на дербито с Левски в средата на април и оттогава е извън игра. В определен период той поднови пълноценни тренировки и дори бе в групата за домакинството на Лудогорец, но след това отново започна да се готви индивидуално. Снощи пък успешна операция на коляното претърпя Брадли Де Нойер, на когото предстоят дълги месеци на възстановяване.

Забраниха трансферите на клуб от Колумбия заради основен играч на ЦСКА

ФИФА спря трансферите на колумбийския Онсе Калдас, който се оказа, че дължи пари на венецуелския Монагас, които представляват 30% от трансфера на Марселино Кареасо.

Локомотив изключи новото попълнение Денислав Александров от отбора заради непрофесионално отношение. С тима тренира лекуващия доскоро травма Динко Хоркаш.

Халф загърби Локо (Пд) заради Държавното по конна езда

Денислав Александров приключи със "смърфовете"

Двубоят от редовния сезон между двата тима на "Армията" завърши 1:1, като тогава срещата бе белязана от спорни съдийски решения.

Главен арбитър на срещата е Станимир Тренчев, с помощници Драгомир Милев и Красимир Миланов. За ВАР ще отговарят Димо Димов и Георги Минев. Делегат на БФС е Кирил Лозанов, а работата на реферите зорко ще следи Ичко Лозев.

Ас на Локо (Пловдив) пропуска визитата на стадион "Българска армия"