Юношите младша възраст на ЦСКА и Пирин 2001 (родени 1990 г.) ще играят на финала на 8 юли (неделя) от 17,00 часа в Севлиево, стана ясно след изиграването на 1/2-финалните срещи-реванши.

В Пловдив "червените" надделяха с 2:0 над Ботев (Пд) във втората среща и с общ резултат 6:1 се класираха на финала.

През първото полувреме младите "армейци" пропуснаха няколко изгодни положения. В 35-ата минута Александър Тонев от ЦСКА нанесе топовен шут, но топката се удари в напречната греда.

След почивката "армейците" овладяха центъра на терена и успяха да вкарат два гола. Първо в 65-ата минута Димитър Димитров отбеляза първото попадение. Той нанесе силен удар от 25 метра, като топката премина през куп играчи и влетя в мрежата зад вратаря на Ботев Радков за 0:1.

Десет минути по-късно нападателят на гостите Александър Тонев фиксира крайното 0:2. Срещата в Пловдив бе наблюдавана от президента на Ботев Димитър Христолов и треньора на "канарчетата" Светослав Гърков.

Другият 1/2-финален двубой-реванш бе значително по-интригуващ от този под тепетата. На стадиона в Благоевград Пирин 2001 елиминира драматично след изпълнение на дузпи Марица.

В редовното време двата отбора си отбелязаха по едно попадение - 1:1. Първо в 47-ата минута Павлов даде преднина на пловдивчани, но в 53-ата Захариев изравни.

В първата среща обаче резултата бе същия и това принуди да се играят продължения, в които не паднаха нови голове. При дузпите късмета бе на страната на домакините, които след 6:4 стигнаха на финала, който ще се играе в неделя в Севлиево.