През следващия сезон отново заедно в Европа ще бъдат грандовете на българския футбол ЦСКА и Левски. "Сините" пропуснаха два сезона, а сега се завръщат. И двата отбора ще играят в Лига на конференциите, където ЦСКА беше в групи през настоящата кампания.

За 31-кратният шампион участието в евротурнирите ще бъде под номер 57. Отбелязваме, че броим четири турнира - КЕШ/ШЛ, КНК, Купа на УЕФА/ЛЕ и ЛК, без Интертото. ЦСКА има 248 срещи до момента. Това означава, че със сигурност ще запише мач №250 през новия сезон - от два мача с първия си съперник. Победите са 95, равенствата 54, а загубите - 99. Головата разлика е положителна - 348:331 (+17).

ЦСКА има 25 победи повече от Левски в Европа. "Сините" са със 70 в 206 мача. Равенствата им са 44, а загубите - 92. Сега Левски ще участва за 53 път в евротурнирите. Головата им разлика също е положителна, но само с един гол - 288:287.

"Армейците" са най-успешният ни отбор зад граница с 3 полуфинала - два за КЕШ и един за КНК. ЦСКА има и 4 четвъртфинала. Левски отговаря с 5 четвъртфинала. ЦСКА беше в групи 5 пъти до момента, а Левски 4.