ЦСКА и Черно море не се победиха в последния кръг на efbet Лига. Срещата на "Тича" завърши 0:0. По този начин "армейците" финишираха втори с 58 точки, а "моряците" останаха на 5-ото място а 47 пункта.

Днешната среща не предложи много зрелищни моменти и голови ситуации.

През първото полувреме ВАР отмени отсъдена дузпа в полза на "моряците", а в края на мача вратарят на ЦСКА Димитър Евтимов на два пъти спаси тима си от попадение след много добри намеси.

Снимка 575011

В добавеното време, Мено Кох бе изгонен с втори жълт картон, а варненци нацелиха греда след последвалия пряк свободен удар.

Снимка 575008

Срещата започна с лек натиск на "червените".

Черно море - ЦСКА, (Развой на срещата по минути)

"Червените" ще се изправят срещу Черно море днес от 20:30 часа

В 27-ата минута се стигна до може би най-интересния момент в мача. Томас Лам фаулира Закария Беншаа в наказателното поле и Ивайло Стоянов първоначално бе категоричен в решението си да отсъди дузпа.

В последствие реферът сам изгледа ситуацията и отсъди, че няма 11-метров наказателен удар. През втората част, домакините взеха инициативата и по-смело поглеждаха към вратата на Димитър Евтимов.

В първите минути след подновяване на играта, Беншаа прати опасно подаване към непокрития Сердюк в наказателното поле, но нападателят на "моряците" се размина с топката.

Снимка 575009

След натиск на варненци, Димитър Евтимов се отличи с много добри изяви и спаси "червените" от попадение. Велислав Василев наскочи Греъм Кери и стреля с глава, но стражът на "армейците" се намеси и отрази удара.

Снимка 575010

Минута по-късно, Евтимов отново спаси отбора си, този път при ситуация, при която Курьор беше останал очи в очи с него и стреля.

В добавеното време, Мено Кох бе изгонен с втори жълт картон, а Сула изпълни последвалия пряк свободен удар, Живко Атанасов стреля с глава, но топката попадна в гредата.