ЦСКА и Ботев (Пловдив) завършиха наравно 0:0 в двубой от 30-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Българска армия".

Футболистите на треньора Алън Пардю владееха повече топката и по-често създаваха опасности пред вратата на "канарчетата", а Георги Йомов и Маурисио Гарсес нацелиха гредите. В края на срещата пък левият страничен стълб също попречи на Емануел Току да се разпише.

ЦСКА - Ботев (Пловдив): 0:0 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Така единствената среща под ръководството на Пардю, в която "армейците" успяват да вкарат гол, е тази със Славия (3:1). Така ЦСКА вече има 57 точки и остава на второто място в класирането на първенството. Ботев (Пловдив) пък се изкачи до третото място и е с 50. "Канарчетата" са с една повече от Левски, макар че след малко "сините" ще се изправят срещу Славия.

Снимка 574704

Източник: Стартфото, Костадин Андонов

Двубоят започна вихрено за "червените", които видимо се стремяха да отбележат ранен гол на успокоението и това можеше да се случи още в третата минута. Непокритият в пеналтерията Георги Йомов получи хубав пас и шутира мощно от добра позиция. Топката обаче разтресе напречната греда.

Снимка 574703

В 15-ата минута гостите отговориха подобаващо. Реда Рабей отправи хубав изстрел от границата на наказателното поле. Димитър Евтимов обаче демонстрира добър рефлекс и спаси.

В 22-рата минута Федерико Варела пусна хубав пас към Жорди Кайседо, който отправи техничен изстрел от дъгата на наказателното поле. Топката обаче мина покрай дясната греда.

Снимка 574702

В 29-ата минута Ботев отговори с Тодор Неделев, който получи чудесно подаване отдясно и шутира по диагонала. Димитър Евтимов обаче бе на мястото си и спаси.

В края на първото полувреме Жорди Кайседо напредна опасно и отправи плътен изстрел по земя по диагонал. Топката обаче мина покрай дясната греда на Хидайет Ханкич.

Снимка 574692

Втората част започна при чувствително по-слабо темпо, като интересните положения пред вратите на Димитър Евтимов и Хидайет Ханкич липсваха.

В 60-ата минута "червените" удариха втора греда в срещата. Маурисио Гарсес се извиси над всички и засече центриране от ъглов удар на Греъм Кери. Футболистът обаче прати топката в напречната греда.

Снимка 574691

В 79-ата минута Карло Мухар се пребори за центрираната от Греъм Кери топка и с глава я насочи към вратата. Кълбото обаче мина покрай лявата греда.

Снимка 574690

В 87-ата минута гостите също нацелиха гредата. Емануел Току нахлу в наказателното поле и шутира мощно, но топката се удари в левия страничен стълб.

Амос Юга отсече: Не съм отказвал да играя за ЦСКА