ЦСКА и Арда направиха драматично равенство в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Битката на "Българска Армия" завърши 1:1 след като Кайседо изведе "червените" напред в 68-ата минута, а Йорданов изравни от дузпа секунди преди края на мача.

Освен попадението, паднало от спорен единадесетметров наказателен в края на мача, ударът за "армейците" е още по-сериозен, тъй като голът беше вкаран именно от напусналия тима през зимата бивш играч на клуба Тонислав Йорданов.

Така ЦСКА продължава да бъде трети, с две точки по-малко от втория Локомотив (Пловдив). Арда е на четвъртото място.

В днешната срещата двамата треньори бяха направили доста смени. Любослав Пенев бе с петима различни футболисти, в сравнение в битката с Лудогорец. За първи път сред титулярите започна зимното попълнение Федерико Варела.

До този момент атакуващяит играч се бе появявал на три пъти от резервната смамайка. Старши треньорът на Арда Николай Киров бе променил доста състава си, с оглед на предстоящия реванш със Славия за Купата на България.

Снимка 526524

Срещата започна двуостро. Двата тима се впуснаха в атаки, като гостите още от началните минути дадоха да се разбере, че не са дошли, за да се отбраняват.

В 14-ата минута се стигна до корнер за ЦСКА, топката бе избита и се върна в Йомов, който я сложи буквално на главата на Кайседо, който не успя да играе добре с нея и от няколко метра пред вратата, я прати в аут.

ЦСКА - Арда, Кайседо откри за "червените", Йорданов изравни от дузпа!

Гостите излизат с променен състав

Десет минути по-късно гостите отговориха подобаващо. Иван Тилев получи извеждащо подаване и напредна сам, но Бусато излезе извън наказателното поле и предотврати опасността. В 36-ата минута, Арда бе близо до попадението. Лозев центрира в наказателното поле, където Тонислав Йорданов засече и стреля, но видя как топката се отби в напречната греда, след като вратарят бе отразил чудесно неговия изстрел. През втората част двата отбора продължиха да се борят ожесточено.

В 47-ата минута, Кери изпълни директно от фаул, но точно в горната греда. В 65-ата минута, Кайседо засече с глава от корнер, но той отново на уцели добре топката, но отново твърде неточно.

В 68-ата минута, домакините успяха да открият. Йомов получи топката, при съмнения за засада, проби вдясно, намери Варела, който центрира към Кайседо и той се извиси с глава и стреля от непосредствена близост, този път, вкарвайки попадение.

В края на мача, Арда опита натиск. Секунди преди края, Арда изравни след като Занев задържа Крумов според съдията и той отсъди спорна дузпа. Зад бялата точка застана бившият играч на ЦСКА Тонислав Йорданов, който разстреля Бусато за 1:1.

Така ЦСКА вече може да мисли за реванша за Купата срещу Лудогорец, а Арда се изправя срещу Славия в другия полуфинал.