Турнир: efbet Лига Стадион: "Българска армия", гр. София Зрители:

Един е ЦСКА! "Армейците" с велик обрат! Гостите усетиха народната "любов"!

Развой на срещата по минути

90′

Елитон бе изгонен след избутване на дете, подаващо топките, за което получи втори жълт картон.

87′

ГОЛ! Брадли де Нойер! Юрген Матей подаде на нидерланеца, който с мощна тупалка от далечна дистанция не остави никакви шансове на Даниел Наумов.

80′

Парвиз Умарбаев заменя Карлос Охене.

78′

ГОЛ! Иван Турицов! Защитникът пребори напрежението, пращайки топката във вратата на Даниел Наумов.

76′

Дузпа! Хелитон Джордж Тито Дос Сантос игра с ръка в наказателното поле и след консултация с ВАР, Радослав Гидженов посочи бялата точка.

73′

Удар на Джонатан Линдсет от границата на наказателното полувреме! Наумов спасява.

Снимка 585715

Източник: startphoto.bg

69′

Бмба! Иван Турицов даде прелестен извеждащ пас към влзезлият преди минути играч. Той овладя в наказателното поле на ФК ЦСКА 1948 и шутира, но Даниел Наумов демонстрира рефлекс и спаси.

60′

Дауда Бамба заменя Дюкенс Назон.

Снимка 585712

60′

Лазар Туфегджич заменя Браян Морено.

59′

Мощен шут на Иван Турицов! Топката профучава над напречната греда.

53′

Ангел Лясков заменя Джонатан Перейра.

52′

ГОЛ! Ангел Бастунов! Радослав Кирилов проби отляво и пусна тънък пас успоредно на голлинията. Бастунов успя да се измъкне от защитата на "червените" и засече подаването, пращайки топката във вратата.

47′

Марио Топузов излиза, Радослав Кирилов влиза на негово място.

46′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

39′

Джонатан Линдсет преодоля противников съперник и подаде към Маурисио Гарсес, който опита да пусне прострелен пас към Дюкенс Назон. Футболистът обаче се забави и не успя да засече топката.

37′

По пет нарушения имат двата отбора от началото на мача.

Снимка 585714

35′

Брайън Морено пробва късмета си с изстрел от далечно разстояние. Топката не намира рамките на вратата.

31′

Маурисио Гарсес нахлу опасно отляво в наказателното поле и вместо да шутира, подаде към Брайън Морено. Пасът му обаче бе прекалено слаб и защитата на гостите се справи със ситуацията.

27′

Редица нарушения в средата на терена. Напрежението по трибуните очевидно се прехвърли и при футболистите.

Снимка 585710

21′

Греда! Георги Русев прехвърли Густаво Бусато подавайки към Ангел Бастунов, който опита довкара топката във вратата, но прати кълбото към дясната греда.

17′

Ситуацията по трибуните се успокои след като официалните лица на ФК ЦСКА 1948 бяха качени в горната част на ложите.

Феновете на ЦСКА настръхнаха срещу делегацията на гостите

Привържениците на "червените" приеха на "нож" Добрин Гьонов и легендата на ЦСКА Радослав Здравков

15′

Брадли де Нойер получава жълт картон.

10′

Опасна атака отляво завърши с подаване към Ангел Бастунов. Той шутира по земя по диагонала, беше отразен от Густаво Бусато.

7′

Неприятни сцени. Изпълнителният директор на ФК ЦСКА 1948 Добрин Гьонов се появи в ложата на "Армията". Това предизвика гнева на феновете на ЦСКА, които започнаха да го замерят с бутилки.

Снимка 585708

3′

Дюкенс Назон шутира от далечно разстояние, но неточно.

2′

Нецензурни скандирания по адрес на треньора на ФК ЦСКА 1948 Любослав Пенев кънтят на "Армията" от влизането на двата отбора на терена.

Снимка 585706

1′

8. Станислав Шопов 3. Стефан Цонков

Днес в 20:30 часа на стадион "Българска армия" ЦСКА ще приеме лидера във временното класиране в efbet Лига - ФК ЦСКА 1948. Двубоят със сигурност приковава вниманието към себе си, а страстите в Борисовата градина ще бъдат нажежени до червено.

ЦСКА доскоро обръщаше голямо внимание и на участието си в Лигата на конференциите, но отборът започна силно и в първенството. "Армейците" записаха 4 победи и 1 равенство до момента и заемат 5-ото място в класирането, като имат и два мача по-малко от днешния си съперник. След като отпаднаха от Европа, сега възпитаниците на Саша Илич ще съсредоточат всички усилия на домашната сцена, където отново целта е шампионската титла, която се изплъзва вече толкова дълго време.

Пенев преди мача срещу ЦСКА: Не е изключено да има провокации

"Интересува ме футболната част, как ние ще изиграем този мач"

В същото време воденият от Любо Пенев отбор пристига на "Армията" като лидер в класирането на efbet Лига. Отборът показва добър футбол и надеждите са за добро представяне.

В исторически план това ще бъде шести мач между двата отбора. Досега предимството е за ЦСКА с 3 победи, 1 равенство и 1 загуба. Интересен факт е, че играчите на Саша Илич записаха 4 победи в първите си 4 мача като домакин от началото на кампанията. От друга страна пък ФК ЦСКА 1948 е без загуба като гост до момента - 2 победи и 1 реми.

ЦСКА няма да може да разчита на треньора си Саша Илич, който е наказан за този двубой. Георги Йомов пък даде положителна допинг проба и е със спрени състезателни права.

4 години извън терена грозят Георги Йомов

Адвокатът по спортно право Георги Градев коментира случая

Най-вероятно единайсеторката на домакините ще бъде съставена от Бусато на вратата и Турицов, Кох, Матей и Де Нойер в защита. Вион и Юга ще са двойката опорни халфове, а Шопов и Гарсес ще действат по крилата. Атаката ще води Бамба, а зад гърба му ще го подкрепя Линдсет.

Любослав Пенев пък не може да разчита на наказания Александър Колев. Така гостите ще излязат с Наумов под рамката и Фуртадо, Даскалов, Хелитон и Лясков в защита. Чочев ще е в ролята на дефанзивен полузащитник, а Октавио и Умарбаев ще действат пред него в средата на терена. Русев и Кирилов ще бъдат на двете крила, а Бастунов ще води атаката.

Вероятни състави:

ЦСКА: Бусато, Турицов, Кох, Матей, Де Нойер, Вион, Юга, Шопов, Линдсет, Гарсес, Бамба

ФК ЦСКА 1948: Наумов, Даскалов, Хелитон, Лясков, Чочев, Умарбаев, Октавио, Русев, Кирилов, Бастунов

Стадион: "Българска армия", София

Съдия: Радослав Гидженов

Начало: 20:30 часа