ЦСКА не успя да победи ФК ЦСКА 1948 в предпоследен мач от плейофната фаза на efbet Лига. Срещата на "Българска армия" завърши 1:1 и така "червените" ще трябва да разчитат на помощта на Левски, които по-късно гостуват на Лудогорец.

Срещата бе изключително драматична, а "армейците" пропуснаха уникален шанс секунди преди края, получвайки дузпа, но Иван Турицов не успя да вкара и пропусна за първи път през сезона.

Снимка 620822

Източник: startphoto.bg

Към момента "червените" водят с 81 точки, а "орлите" имат с две по-малко - 79. В последния кръг "армейците" излизат срещу Левски. Равенството е отличен развой за състава на Атанас Рибарски в битката за третото място. Към момента ФК ЦСКА 1948 има 63 точки, с две повече от Левски.

Снимка 620835

Срещата започна с натиск на гостите. В 11-ата минута Хайнц подаде много добре към Гарсес пред наказателното поле, нападателят опита да се пребори за топката между няколко играчи на ФК ЦСКА 1948, настана кратко разбъркване, но в крайна сметка гостите се справиха и избиха, като не му позволиха да застрашава вратата на Ганев.

ЦСКА - ФК ЦСКА 1948, 1:1, (Развой на срещата по минути)

Здрава битка на "Армията"!

В 36-ата минута домакините направиха пропуск. Иван Турицов подаде към Джонатан Линдсет, който бе на отлична позиция в наказателното поле на гостите, но ударът му отиде високо над вратата, разочаровайки "армейците". Четири минути по-късно, "армейците" поведоха. След изпълнение на тъч Тибо Вион изпрати топката в наказателното поле, там Симеон Петров изчисти, но право в краката на Енес Махмутович, който стреля от дъгата пред наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл за 1:0.

Пет минути по-късно гостите успяха да изравнят. Педриньо напредна и си освободи пространство за изстрел и от около 25 метра прати топката във вратата на Бусато. Бразилецът не успя да се намеси добре и бързо допусна изравняване на резултата, секунди преди края на полувремето.

През втората част "червените" вдигнаха сериозно оборотите. В 51-ата минута Матей бе съборен от Умарбаев. "Червените" получиха шанс да изпълнят пряк свободен удар от изгодна позиция. Тобиас Хайнц стреля директно, но прати топката в горната греда.

Малко по-късно след подновяването на играта, която бе спряна заради димната завеса, Вион стреля от фаул, но Колев изби, а в следващата атака Кох отправи изстрел с глава, но встрани от целта. Последваха доста смени и нарушения, които накъсаха играта в последните минути.

Нервите ескалираха, за да се стигне до 9-ата минута на добавеното време, когато Грънчов игра с ръка в наказателното поле. Гидженов сам прегледа ситуацията и отсъди 11-метров наказателен удар. Иван Турицов застана зад бялата точка, но пропусна, смълчавайки стадиона.