90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Българска армия", гр. София Зрители: Мачът се играе без публика
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА победи ФК ЦСКА 1948 с 1:0 в efbet Лига

Уникален гол на Матей върна ЦСКА на победния път - 1:0 срещу отбора на Белия

Селекцията на Стойчо Младенов си върна второто място в efbet Лига

90+3′

До края ЦСКА сякаш бе по-близо до отбелязването на втори гол, отколкото ФК ЦСКА 1948 да стигне до изравняването. С късен пропуск блесна и Георги Йомов в даденото от съдията продължение.

89′
Снимка 552774

84′

Валентин Йосков е една от последните надежди на ФК ЦСКА 1948 за промяна на резултата. Терена напуска Денислав Ангелов.

84′

БАИ! Никак не му вървеше на френското крило Йоан Баи тази вечер! Ако имаше публика по трибуните, то тя едва ли щеше да остане доволна от това, че получи прекрасен извеждащ пас от Тибо Вион, но останал напълно сам срещу Наумов, просто не намери неговия далечен ъгъл.

81′
Снимка 552792

80′

ИВАНОВ! И ПАК ОТ ФАУЛ!  В 80-ата минута на срещата Галин Иванов опита да затрудни Бусато с удар от фаул, но бразилският страж плонжира добре и спаси.

78′

КАКЪВ ПРОПУСК НА БАИ! Малко след появата си в игра, крилото Йоан Баи можеше да зарадва своя тим с втори, и може би решителен, гол в мача. Повечето работа в 78-ата минута свърши Георги Йомов, който с ювелирна техника елиминира Георги Ангелов, а след това отправи нещо средно между удар и подаване. Наумов отрази, но кълбото отиде при непокрития Баи, провалил се намери мрежата от няма и 3-4 метра.

76′
Снимка 552791

74′

Греъм Кери видимо се умори и бива заменен от Йоан Баи.

73′

Тибо Вион се появява в игра за ЦСКА. Той ще замени Иван Турицов.

70′
Снимка 552794

67′

Емил Мартинов влезе много грубо в краката на Мазику, заради което получава жълт картон.

66′

Имащият жълт картон Крум Стоянов е изваден от игра, а на негово място влиза Георги Русев.

65′
Снимка 552789

64′

ДУЗПА? Домакините имаха претенции за наказателен удар в 64-ата минута. Тогава Георги Йомов бе съборен малко след линията на наказателното поле, но играта според Валентин Железов трябваше да продължи. Така притичалият Карол Метс пробва късмета си с изстрел, преминал над горната греда.

63′

Яник Вилдсхут приключва участието си в мача, а до неговия край в игра ще видим Карло Мухар.

62′
Снимка 552788

61′

Димитър Пиргов се отдаде на разправии със съперников футболист и получава картон, който вбеси неговия треньор Николай Киров.

60′

Георги Ангелов умишлено попречи на Густаво Бусато бързо да продължи играта и получава картон.

59′

Силно успоредно подаване на Иван Турицов, което обаче не намери своя адресат във вратарското поле на ФК ЦСКА 1948. Калоян Кръстев се оказа прекалено далеч от епицентъра на събитията.

53′

Иван Турицов изпусна нервите си и влезе доста грубо в тялото на Галин Иванов.

51′

КРУМ СТОЯНОВ! Второто полувреме стартираше по-добре за гостите на Ники Киров, като на Густаво Бусато се наложи да прави второ решително спасяване в рамките на минути. На ръба на позволеното, Крум Стоянов открадна топка от Калоян Кръстев, след което даде началото на скоростна контра. При нея, след добра размяна на пасове с Галин Иванов, бившият футболист на Берое, Арда и т.н остана сам срещу вратаря на ЦСКА, който обаче умело скъси ъгъла и отрази.

Снимка 552790

49′

ГАЛИН ИВАНОВ! Густаво Бусато бе на висота за ЦСКА в 49-ата минута. Бразилският страж съхрани преднината на своя тим, след като се намеси подобаващо при хубав удар от средна дистанция на Галин Иванов.

48′
ЦСКА срещу гости на светлинното табло на "Армията"

"Червените" отказаха да впишат съперника си

46′
Снимка 552777

46′

На полувремето Николай Киров направи смяна в своя тим и вместо Деян Лозев, на терена щеше да се подвизава Марио Топузов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Вижте как се промениха коефициентите на efbet за тази среща след края на първите 45 минути.

45′

ПОЧИВКА!

44′

Първи жълт картон в срещата. Получава го Амос Юга.

40′

Динамичното първо полувреме продължи с шанс пред гостите в 40-ата минута. Галин Иванов пробва силен шут от фаул, стил "Златан Ибрахимович", който имаше всички характеристики да матира Бусато, но просто не притежаваше необходимата точност.

39′
Снимка 552778

37′

ГРЕДА НА ЙОМОВ! Нямаше да бъде незаслужено, ако ЦСКА не води с 2:0 след изтичането на 37-ата минута. Късметът обаче не бе на страната на Георги Йомов, който направи два пропуска за 60 секунди. При първия от тях националът се възползва от грешен пас на Наумов, но в последния миг бе блокиран от хвърлилия се на шпагат Георги Ангелов. От корнера се създаде меле, при което звездата с №10 шутира по диагонал, но само да види как кълбото се отбива в дясната странична греда на ФК ЦСКА 1948.

31′
Снимка 552776

30′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Радостта и тъгата обаче вървяха ръка за ръка за Стойчо Младенов тази вечер. Миг след "бижуто" на Матей, специалистът трябваше да прави извънредна рокада, вече в рамките на двубоя. Нападателят Ахмед Ахмедов даде знак, че не може да продължи играта и на негово място се появи Калоян Кръстев.

29′

ГОООЛ ЗА ЦСКА! СТРАХОТЕН ГОЛ НА МАТЕЙ! 1:0! Страхотен футболен момент беляза понеделнишкия сблъсък в 29-ата минута. Капитанът на ЦСКА - Юрген Матей изуми своите съотборници, но и съперници, с фамозен гол за 1:0! Нидерландският бранител получи топката малко след центъра, след което отправи бомбен шут, влетял неспасяемо в горния ляв ъгъл на Наумов. Попадението много напомняше на това, което преди години Николай Бодуров, пак с екипа на "армейците", наниза на Лудогорец.

27′

ЮГА! Постепенно ЦСКА отново взе контрол над срещата и след един неточен шут на Йомов, "червените" имаха чиста голова ситуация в 27-ата минута. Брадли Мазику се включи качествено в атака, след което подаде за Юга. Опорният халф пробва центриране, което се отклони коварно от гърба на Симеон Петров. Ако не беше добрият рефлекс на Даниел Наумов, то резултатът можеше и да бъде променен.

18′

СТРАХОТНО СПАСЯВАНЕ НА БУСАТО! Възпитаниците на Николай Киров бяха близо до откриването на резултата в 18-ата минута. Гостите, играещи с черни екипи, демонстрираха своята сила при статични положения. Острата топка от Галин Иванов бе отклонена от Димитър Пиргов с глава и само фантастичната намеса на Гусатво Бусато попречи за това да не попадне кълбото в неговата мрежа.

Снимка 552779

16′

ФК ЦСКА 1948 за първи път погледна по-сериозно към вратата на домакините в 16-ата минута. Бързият Денислав Ангелов опита да надбяга притисналите го в "сандвич" Матей и Метс, но в крайна сметка бе блокиран след перфектния шпагат на нидерландеца, който носеше и капитанската лента на ЦСКА.

9′

ВИЛДСХУТ! За нещастие на "армейските" фенове, Яник Вилдсхут не съумя да сложи край на головата си суша и в 9-ата минута на софийския сблъсък. Нидерландецът се отличи с голям пропуск, след като се оказа на точното място при боксирана от Наумов топка. Бившият футболист на Уигън обаче направи по-трудното и малко зад дузпата шутира високо в аут.

8′

Първият точен изстрел в срещата бе регистриран в осмата минута. Той бе отправен от Амос Юга, но попадна право в обсега на вражеския страж.

Снимка 552780

2′

Селекцията на Стойчо Младенов не изгуби никакво време, а моментално наложи домакински натиск. Той се характеризираше с атаки по десния фланг, където Георги Йомов изпъкна с няколко пробива край тъчлинията. Отбраната на ФК ЦСКА 1948 обаче не допускаше да се стига до нещо по-опасно пред своя капитан Наумов.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

НАЧАЛО НА СРЕЩАТА!

Снимка 552775

1′

КОНТУЗИЯ ПРЕДИ ПЪРВИЯ СЪДИЙСКИ СИГНАЛ! Неприятна новина сполетя лагера на ЦСКА още преди първия сигнал на Валентин Железов. Финландецът Томас Лам получи травма на загрявката и това принуди Стойчо Младенов да прекроява своя състав в последния възможен миг. Така шанс да попадне сред стартовите 11 за тази среща получи естонецът Карол Метс. Контузията на Лам пък го поставя под въпрос за важните световни квалификации, които предстоят за родината му.