ЦСКА записа важна победа в битката за титлата. "Червените" се наложиха с 2:0 над Черно море в Пазарджик, където изтърпяват наказанието си.

Играчите на Саша Илич стигнаха до успеха след доста пропуски и владеене на инициативата. Първото попадение стана дело на Маурисио Гарсес в 79-ата минута, а Линдсет удвои в добавеното време.

Така "червените" излизат на първото място във временното класиране, преди двубоя на Лудогорец с Локо (Пловдив), който е по-късно тази вечер.

Мачът започна равностойно. В 15-ата минута "армейците" създадоха първата опасност в двубоя. Дюкенс Назон опита да подаде към Гарсес, но Стефанов го блокира. Топката все пак стигна до Марселино Кареасо, който стреля отблизо, Дюлгеров изби в страничната греда.

Снимка 618332

Източник: startphoto.bg

В 32-ата минута Вион центрира добре от пряк свободен удар, Джонатан Линдсет скочи най-високо и стреля с глава, но встрани от вратата. Малко по-късно Вион центрира отляво в наказателното поле към Хайнц, който отигра с глава, но Дробаров блокира, слагайки край на поредната "армейска" възможност. В 41-ата минута Хайнц центрира от корнер, Кох засече с глава, но вратарят спаси.

Снимка 618324

На полувремето, Брадли де Нойер замени Турицов. Само три минути по-късно нидерландският защитник стъпи край тъчлинията в Пазарджик много тежко и се свлече на терена с голяма болка на лицето, той първоначално показа, че иска да продължи мача, но малко по-късно не издържа и бе заменен от Туфегджич. "Червените" продължиха да доминират, но така и не стигаха до попадението. То в крайна сметка падна в 79-ата минута.

ЦСКА - Черно море, 2:0, (Развой на срещата по минути)

Оспорван двубой

При центрирана топка в наказателното поле на "моряците", Мено Кох oтклони топката с глава към Маурисио Гарсес, а бразилецът с прецизен изстрел успя да реализира, предизвиквайки екстаз по трибуните. Малко преди края на редовното време, Черно море получи отлична възможност да изравни резултата.

Снимка 618321

Атакуващият полузащитник Мазир Сула се нагърби с изпълнение от пряк свободен удар, ала стреля високо над вратата.

В добавените минути на двубоя, "армейците" окончателно подпечатаха успеха си с гол на Джонатан Линдсет. Халфът овладя топката, нагласи си я, след което отправи удар, който обаче затрудни Иван Дюлгеров и кълбото влетя във вратата му за 2:0.