90+3′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Българска армия", гр. София Зрители: Без публика заради наказание
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

85′

Жълт картон за Турицов.

Снимка 564945

79′

Християн Петров влезе на мястото на Жеферсон.

Снимка 564948

76′

ГОЛ ЗА ЦСКА! Матей отправи центриране към Йомов, който овладя добре, освободи се от защитник на противника и с удар с левия крак намери далечния ъгъл, за да направи резултата 4:0!

74′

Калоян Кръстев напредна и отляво пусна успореден на голлинията пас към Георги Йомов, но Ничев изчисти в корнер. Жеферсон изпълни, Матей отклони, а Миланов изби за нов ъглов удар, след който не последва нищо.

71′

Кайседо отстъпи мястото си на Калоян Кръстев.

71′

Чарлс бе заменен от Вилдсхут.

68′

Жълт картон за Чавдар Ивайлов.

65′

Христиан Петков замени Фасе в състава на Ботев.

64′
Снимка 564970

63′

Кайседо напредна и бе фаулиран от Мартин Петков. Юга изпълни от последвалия пряк свободен удар, но топката мина високо над вратата.

58′

Георги Йомов замени Йоан Баи.

52′

Гостите опитват да отговорят на тежкия удар, но към момента имат по 1 точен и неточен удар към вратата, пазена от Бусато.

50′
Снимка 564966

48′

Възможност за гостите! Неразбирателство между Мухар и Кох доведе до изстрел на влезлия преди минути нападател на Ботев - Мохамед Бентахар, но Густаво Бусато успя да се справи и да не допусне гол в мрежата си.

46′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

46′

Стефан Гаврилов бе заменен от Мохамед Бентахар.

46′

Карлос Со бе заменен от Мартин Петков

45′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВИТЕ 45 МИНУТИ!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′
Снимка 564964

45′

ГОЛ ЗА ЦСКА! Жеферсон центрира от корнер, Матей се извиси във въздуха и засече с глава, а на голлинията Антонио Георгиев не успя да се намеси и да избие топката, която влетя в мрежата за 3:0!

40′

Проблеми за Бисмарк Чарлс, който получи лекарска помощ, но за момента ще успее да продължи мача, въпреки болките си.

35′
Снимка 564956

34′

ГОЛ ЗА ЦСКА! Густаво Бусато отправи дълъг пас чак към излизящия напред Жорди Кайседо, който напредна сам срещу Костов и с ефектен удар разстреля мрежата му за 2:0! Какво попадение на "армейците"!

32′

Мухар опита късмета си от дистанция, но неговият удар бе спасен без проблем от Красимир Костов.

26′

Снимка 564953

25′

ГОЛ ЗА ЦСКА! Правещият дебют в титулярния състав на "армейците" - Маурисио Гарсес получи пас в дълбочина от Баи, вратарят Красимир Костов бе излязал неразчетено напред, бразилецът го преодоля и с удар с левия крак прати топката в опразнената мрежа за 1:0!

24′

Карло Мухар изпълни пряк свободен удар, но твърде неточно и топката мина високо над вратата. До момента "червените" нямат нито едно голово положение, нито дори удари към вратата на Ботев.

17′

Юга опита да центрира в наказателното поле, но топката бе избита от играч на гостите. Жеферсон изпълни последвалия корнер, но Костов не изпита никакви затруднения да излезе и улови.

Снимка 564947

12′

Миг невнимание в защитата на "червените" доведе до опасност. Мартин Николов пусна добър пас от ляво към Юлиан Ненов, който от малък ъгъл опита да стреля, но топката мина покрай вратата, пазена от Бусато. При ситуацията впоследствие бе маркирана засада.

7′

Иван Турицов центрира отдясно в наказателното поле, но Красимир Костов излезе и улови.

Снимка 564944

5′

"Червените" владеят инициативата в първите минути на двубоя. Липсата на публика прави обстановката леко тягостна, а наставленията към играчите могат да бъдат чути от всички зрители пред телевизионните екрани.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В СРЕЩАТА!

1′

ЦСКА дава официално наградите от Футболист на годината на Стойчо Младенов, Юрген Матей, Георги Йомов и Жорди Кайседо.

Снимка 564940

Източник: startphoto.bg

1′

Главният съдия Георги Иванов дава НАЧАЛО НА МАЧА!

10 Георги Йомов 21 Христиан Петков

ЦСКА приема Ботев (Враца) в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. Двубоят е от 17:30 часа и ще е първи за "червените" на "Българска армия" през новата година. Досега тимът на Стойчо Младенов изигра две столични дербита - срещу Локомотив и Славия, но в нито едно от тях не беше домакин.

"Армейците" не се представиха убедително в първите си два двубоя, ну успяха да вземат 4 точки от тях. Толкова е и изоставането на отбора от шампиона и лидер в класирането Лудогорец. Днес се очаква "червените" сравнително лесно да спечелят срещу един от аутсайдерите в първенството и да натрупат самочувствие преди важните мачове през следващата седмица - четвъртфинала за Купата на България срещу Локомотив (Пловдив) и вечното дерби срещу Левски.

Стойчо Младенов няма да може да разчита на Греъм Кери, който си изкара червен картон в края на срещата със Славия. Треньорът на "армейците" почти сигурно ще пусне Бисмарк Чарлс до Жорди Кайседо и отборът ще действа с двама чисти нападатели. Офанзивният подход ще бъде допълнен от присъствието по левия фланг на новото попълнение Маурисио Гарсес.

ЦСКА с пети обрат през сезона

Във всеки от двубоите, в които червените постигат обрат, в крайна сметка печелят трите точки

Ботев (Враца) започна полусезона с тежко поражение на собствен терен от ФК ЦСКА 1948. Отборът на Даниел Моралес загуби с 0:4, а многобройните пропуски в защита едва ли могат да бъдат коригирани толкова бързо.

Очаква се Моралес да направи няколко промени за мача срещу тима, в който работеше до миналата година. Защитникът Луис Фелипе беше картотекиран, но това не се случи с колумбийците Браян Переа и Федерико Бариос. В атака отново ще започне Мохамед Бентахар.