Турнир: efbet Лига Стадион: "Българска армия", гр. София Зрители:

Шопов замени Кареасо.

87′

Туфегджич замени Гарсес.

84′

Поведение за пример! Публиката на ЦСКА изпраща с бурни аплодисменти капитана на Ботев Тодор Неделев, който отстъпи мястото си на Секулич.

77′

Линдсет бе заменен от Жеферсон

77′

Назон отстъпи мястото си на Морено.

75′

Линдсет пусна пас към Назон, който навлезе в наказателното поле и от малък ъгъл стреля към далечната греда, но не сполучи в опита си да отбележи своя хеттрик.

74′

Траоре замени Минков.

73′

Темпото на игра спадна, а "канарчетата" взеха инициативата постепенно, търсейки попадения.

Снимка 607174

Източник: startphoto.bg

67′

Вион замени Хайнц

66′

Па Конате бе заменен от Херман.

65′

Махмутович изпитва проблеми след единоборство с играч на Ботев, след което получи и жълт картон.

62′

Надди получи жълт картон след нарушение срещу Кареасо

57′

Пет минути по-късно играта бе подновена.

54′

Жълт картон за Па Конате.

52′

Играта временно е спряна заради димки от трибуните.

Снимка 607176

47′

ГОЛ ЗА ЦСКА! "Червените" започнаха вихрено второто полувреме. Дюкенс Назон изведе с отличен пас Маурисио Гарсес, който финтира Ханкич и на празна врата вкара отново, за да увеличи аванса на домакините - 3:1!

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

Любопитен момент се разигра секунди преди началото на втората част. Фенка проби охраната в двубоя и навлезе на терена, за да прегърне Дюкенс Назон. Нападателят нямаше нищо против това и ѝ отвърна със същото.

45+2′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45+1′

ГОЛ ЗА БОТЕВ! В последната атака на първата част, гостите успяха да стигнат до попадение. Тодор Неделев центрира отляво към наказателното поле, Енис Махмутович се размина с топката, допускайки нова сериозна грешка, която този път струва доста скъпо. Кълбото стигна до Николай Минков, който от няколко метра вкара за 2:1!

45′

Една минута добавено време на първата част!

42′

Възможност за Ботев! Бароан надигра Махмутович и подаде в наказателното поле към Неделев, който стреля опасно, но неточно.

Снимка 607172

39′

Де Нойер бе изпуснат на левия фланг и подаде към Хайнц, който пусна към Гарсес, но защитата на "канарчетата" се справи и не допусна ново попадение, което щеше да бъде идентично на втория гол.

34′

Джеймс Етоо пое топката от вратаря Ханкич и измина почти целия терен, преодолявайки редица играчи на "червените". Той стигна до наказателното поле, където се засуети и падна след съприкосновение с Де Нойер, искайки дузпа, но такава нямаше.

25′

ГОЛ ЗА ЦСКА! Джонатан Линдсет подаде на Де Нойер, който напредна вихрено по левия фланг, навлезе в наказателното поле и стигна до аутлинията, за да върне назад към отлично позиционирания Назон, който стреля от 7-8 метра, топката се удари в гредата и влезе в мрежата за 2:0!

20′
Привържениците на ЦСКА се подиграха на Левски с транспарант

Заради молбите им към НАП

17′

Бароан!  Неделев намери нападателя на Ботев, който успя да изпревари Юга и излезе сам срещу Бусато, но вратарят се намеси и улови топката, за да предотврати опасността към вратата си.

Снимка 607164

13′

Хайнц центрира от пряк свободен удар, но Юрген Матай стреля с глава встрани от вратата.

10′

ГОЛ ЗА ЦСКА! Новото попълнение на "червените" Тобиас Хайнц изпълни корнер, Джонатан Линдсет отклони към Назон, който от няколко метра пред вратата засече с глава и разпечата вратата на "канарчетата" за 1:0!

5′

Възможност за Ботев! Завърналият се в игра след дълго отсъствие Тодор Неделев изведе отлично Бароан отдясно, който излъга отбраната на "армейците". Нападателят на гостите напредна, стреля покрай излезлия неразчетено Бусато, но липсваше сила и точност в удара му.

2′

Завръщането на феновете на "червените" на трибуните е осезаемо и днес дербито между ЦСКА и Ботев (Пловдив) се радва на голям интерес.

Снимка 607157

1′

"Червените" излязоха с черни фланелки с лика на легендата Петър Жеков, който днес си отиде от този свят. Минута мълчание в памет на великия нападател.

Емоционален момент! Футболисти и фенове на ЦСКА отдадоха почит на легендата Петър Жеков

Преди началото на двубоя с Ботев (Пд)

1′

28 Браян Морено 27 Атанас Чернев

ЦСКА приема Ботев (Пловдив) в двубой от 20-ия кръг на efbet лига. Това е първи домакински мач на "армейците" през 2023 година. В предишния кръг "червените" сразиха Берое с 4:1 като гости в Стара Загора и понастоящем са на първата позиция с 47 точки.

Добрата новина за старши треньора на лидерите в шампионата Саша Илич е, че на разположение ще бъдат Асен Дончев и Дауда Бамба. Изън състава обаче е бранителят Християн Петров, който бе изгонен при успеха с 4:1 над Берое за два жълти картона.

Кюстендилеца: Длъжни сме да бъдем единни, в името на ЦСКА

Тарторът на Сектор "Г" призова за "червено" обединение

"Канарчетата" пък са с нов наставник и искат през втората половина драстично да подобрят резултатите си. Отборът в предходния си мач завърши 0:0 с Локомотив (София), заемайки 10-то място с актив от 20 пункта. Любопитното е, че тимът нямат победа на "Българска армия" от ноември 1985 г.

Двубоят ще се запомни със завръщането на Тодор Неделев в игра, който пропусна есенния дял от шампионата заради тежка травма в главата. "Канарчетата" нямат победа на "Българска армия" от ноември 1985 г.

При последната победа на Ботев срещу ЦСКА в София, Тодор Неделев още не е бил роден