Контакт с топката, но не и с вратаря на съперника. Аут.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме премина под натиска на домакините. Те владееха топката значително повече от съперника си.

Това обаче не водеше задължително до опасности в полето на Ботев. Напротив - контрадействията на "канарчетата" изглеждаха по-опасни от тези на съперника.

В предни позиции "армейците" често не успяваха да сътворят нищо запомнящо се, а бракът в подаванията между състезателите на тима беше видим и за непрофесионалистите.

В 23-ата минута резултатът беше открит, след като гостите от Пловдив получиха право да изпълнят дузпа. Зад топката застана Тодор Неделев, който прати кълбото в мрежата.

Повторенията на ситуацията не бяха достатъчно убедителни в правотата на решението, взето от арбитрите.

В следващите няколко атаки на ЦСКА пък състезатели на тима падаха в пеналта на Ботев, но нарушения не бяха отсъждани. При втората такава ситуация Станислав Манолев бе задържан за фланелката.

Преди почивката пловдивчани можеха да отбележат втори гол, след неубедителна намеса на Черниаускас. Все пак бранителите пред "червения" страж успяха да избият топката напред.

45′

Почивка.

43′

Неубедителна намеса на Черниаускас.

Той изпуска топката в полето си и само липсата на късмет попречи на футболистите на Ботев да стигнат до отбелязването на второ попадение.

39′

Още едно спорно решение.

Манолев пада в наказателното поле, след контакт с Лазар Марин.

Арбитрите остават безмълвни.

34′

От щаба на "червените" не спират да протестират за отсъдената дузпа в полза на гостите.

Вижте положението и преценете сами дали решението на арбитрите беше коректно:

24′

Официално предупреждение за Николай Бодуров.

23′

ГОООООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0 за Ботев (Пловдив)!

Попадение на Неделев от дузпа!

22′

ДУЗПА!

Виана е повален в наказателното поле и съдията посочва бялата точка!

19′

Ботев се опитва да се върне в мача.

Няколко поредни акции на тима, но за съжаление на феновете на пловдивчани - без ефект.

11′

Проблем със състоянието на Дюлгеров.

Футболистът на "червените" получава помощ от лекарския щаб на тима.

По всичко изглежда, че състезателят има проблем с дясното си рамо.

7′

Нов шут на Манолев!

Този път той не намери топката по възможно най-добрия начин.

5′

Манолев стреля!

Вратарят лови.

Грешка на Тодор Неделев едва не доведе до попадение във вратата на "канарчетата".

1′

29. Милчо Ангелов 93. Густаво Афонсо

ЦСКА и Ботев ще премерят сили днес, от 15:00 часа, на "Армията". "Червените" са под пара, като вече 13 двубоя са без загуба в първенството, а "канарчетата" са непобедими от 7 мача насам.

Двата тима са сред най-атрактивните в елита, като ЦСКА е лидер по резултатност с 35 гола, а Ботев е на 3-то място с 27 попадения. Пловдивчани ще опитат да наранят съперника в неговата крепост и да поизмият срама от домакинското поражение с 2:6 от ЦСКА по-рано през сезона.

"Армейците" отново ще разчитат на подчертано офанзивен футбол, като Ботев се очаква да отговори по същия начин.

ЦСКА се договори с Кевин Меркадо

ЦСКА се договори с второ зимно попълнение

Кевин Меркадо остава на "Армията" през следващите 3 години

Отборите са лишени от по един от основните си играчи. Водещият реализатор на столичани Каранга е наказан, също както и стълбът в отбраната на пловдивчани Пламен Димов.

И двата отбора ще опитат да продължат силните си серии в шампионата. В своята поредица ЦСКА е с 10 победи и 3 равенства при 34:9 голова разлика, а Ботев е с 5 победи и 2 ремита при 16:4 голова разлика. "Армейците" и "канарчетата" за последно загубиха от Лудогорец - ЦСКА като домакин на 22 юли (0:1), а Ботев като гост на 18 септември (1:2).