90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Българска армия", гр. София Зрители: Мачът се играе без публика
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

ЦСКА победи Арда с 2:1 в двубой от efbet Лига

ЦСКА обърна Арда на "Армията", гостите не спряха да лежат по терена

Неочакван герой помрачи треньорския дебют на Славко Матич

90+3′

Тактическа смяна за "армейците". Яник Вилдсхут бива заменен от Йоан Баи.

90+3′

Официално предупреждение за Илия Юруков.

90+3′

Картон и за Карол Метс, малко след появата му на терена.

90+2′
Снимка 554239

90′

Густаво Бусато бави играта и получава жълт картон.

89′

До края нямаше опасни моменти пред Бусато, а по-скоро любопитен момент, свързан с двойната смяна на Федерико Варела. Аржентинецът не остана доволен от факта, че бе заменен от Карол Метс, което доведе и до конфликт между двамата край тъчлинията.

83′

ЮГА! Седем минути преди края, ЦСКА можеше да направи финала на срещата още по-спокоен за себе си, след като Жеферсон и Юга взаимодействаха по най-добрия начин. Опорният халф реши да стреля в близкия ъгъл, но Караджов изби в корнер.

82′
Снимка 554207

78′

ГООЛ ЗА ЦСКА! 2:1!! БРАДЛИ МАЗИКУ! Напълно заслужено, с оглед представянето след почивката, ЦСКА съумя да достигне до гола за обрат. Героят беше неочакван – Брадли Мазику. В 78-ата минута крайният бранител се включи в атака на „червените“, а двойното му подаване с резервата Варела го изведе на чиста голова позиция. Защитникът стреля мощно и въпреки намесата на Караджов, кълбото се озова в неговата мрежа.

75′

Опитният Пламен Крумов получава жълт картон.

74′

ЙОМОВ! Крилото на ЦСКА - Георги Йомов сътвори един от традиционните си пропуски в 74-ата. Звездата на "червените" остави зад себе си по-бавния Кики, но сам срещу Караджов стреля само във външната част на мрежата.

Снимка 554227

73′

КАЙСЕДО! Яник Вилдсхут беше длъжник на "червените", но в 73-ата минута беше близо до това да дари свой съотборник с голова асистенция. Нидерландецът пусна успоредно подаване за Кайседо, който изпревари Пламен Крумов и стреля отблизо към кърджалийската врата. Иван Караджов прецени ситуацията и рано скъси дистанцията, за да спаси наглед доста трудното положение.

70′
Снимка 554212

68′

Славко Матич предприема още една рокада. Жуниньо бива заменен от Иван Тилев.

67′

Иван Караджов умишлено бави играта и получава жълт картон.

65′

ДЕЛЕВ СЕ КОНТУЗИ! Неприятна новина сполетя наставника на гостите Славко Матич, който трябваше да изкара най-добрия си играч Спас Делев в 65-ата минута. Капитанът на Арда получи травма и така на неговата позиция се наложи да влиза Светослав Ковачев.

58′
Снимка 554213

57′

БУСАТО! Гостите от Кърджали набързо можеха да възстановят преднината си. В 57-ата минута Спас Делев изпълни перфектен пряк свободен удар, ала Бусато го засенчи с отлична намеса, избивайки акробатично в корнер.

57′

Брадли Мазику също получава официално предупреждение.

55′

Юрген Матей фаулира Жуниньо след закъснял шпагат.

53′

ГООЛ ЗА ЦСКА!!! 1:1!! ЖОРДИ КАЙСЕДО! Планът на ЦСКА сработи и момчетата на Стойчо Младенов стигнаха до изравняването бързо след подновяването на играта. Георги Йомов центрира акуратно от корнер, а Жорди Кайседо скочи над всички в наказателното поле, за да забие мощно в мрежата на Караджов за 1:1.

47′

Другият, който влиза в игра е Амос Юга за сметка на Карло Мухар.

46′
Снимка 554215

46′

На полувремето Стойчо Младенов реагира с две смени. Първата му рокада беше свързана с изваждането на Греъм Кери и появата на Федерико Варела.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Вижте как се промениха коефициентите на efbet след края на първото полувреме.

45′

ПОЧИВКА!

43′

Домакините пробваха да вземат пример от своя опонент и малко преди паузата имаха своя шанс след корнер. Вион с глава прати топката към далечната греда, където Лам и Кайседо не се разбраха кой да отиграе, а това доведе до доста слабо изпълнение на "по-нахалния" в този миг финландец.

41′

Първи жълт картон за Жеферсон, който според рефера се опита да удари без топка Милен Желев.

40′
Снимка 554216

38′

Георги Йомов и Яник Вилдсхут размениха позициите си на терена, за да вдъхнат нова свежест на "червените" флангове.

28′

ГРЕДА НА КАЙСЕДО! ЦСКА остана на сантиметри от изравняването в 28-ата минута. Тибо Вион пребори Илия Юруков и центрира моментално за Кайседо. В наказателното поле еквадорецът демонстрира мощ и между двама защитници стреля с глава. Иван Караджов обаче показа класа и след намеса с дясната си ръка, накара кълбото да се отбие единствено в горната греда.

23′

Арда обаче продължаваше да достига с лекота до изгодни положения пред Бусато. В 23-ата Спас Делев мина зад гърба на по-бавния Матей и центрира за Тонислав Йорданов. Волето с левия крак на младока не се получи особено, но все пак беше в обсега на вражеската врата.

Снимка 554217

17′

Постепенно отборът на ЦСКА започваше да се задържа малко повече в половината на Арда. Доказателство за това беше и тежкият шут на Кайседо от над 20 метра, който тупна малко пред Караджов, но не толкова опасно, че да провали рутинната му намеса.

15′

Нещо повече от ЦСКА видяхме едва в 15-ата минута. Тогава Георги Йомов навлезе мощно във вражеското поле, но миг преди да шутира, той бе блокиран от шпагата на Милен Желев.

13′

ЙОРДАНОВ! ЦСКА просто не можеше да намери своя ритъм, а в 13-ата минута неточност на съперника пак ги отърва от второ попадение. За кой ли път селекцията на Стойчо Младенов беше зле подредена при корнер, а Жуниньо пак продължи с глава за свой колега. Тонислав Йорданов обаче имаше прекалено малко време за реакция и изпрати своя удар в аут.

Снимка 554218

7′

Домакините инкасираха още една опасност в последвалата атака. Напористият капитан на Арда - Спас Делев, беше достатъчно агресивен в офанзивен план и стреля силно от над 20 метра, което все пак не наложи намесата на Густаво Бусато.

5′

НЕВЕРОЯТЕН ПРОПУСК ЗА ГОСТИТЕ!! Първите мигове на Славко Матич като треньор на Арда продължиха да бъдат истинска мечта. "Сините" като по чудо не удвоиха своята преднина в петата минута. Давид Кики отправи мощен шут от средна дистанция, който принуди Бусато да избива в корнер. И това изпълнение внесе безкраен смут в "армейската" защита, a Карло Мухар се наложи да изчисти от голлинията. Шанс за голова асистенция се откри пред отбелязалия секунди по-рано Желев, този път Милен отправи шута си разочароващо над горната греда.

Снимка 554210

2′

ГОООЛ ЗА АРДА!! 0:1! МИЛЕН ЖЕЛЕВ! Събитията на стадион "Българска армия" стартираха на високи обороти още с първия съдийски сигнал на Никола Попов. Домакините заложиха на висока преса, но това даде шанс за бърза контраатака на "сините". Тя завърши с шпагат на Томас Лам в краката на Спас Делев и корнер за Арда. Именно ъгловият удар донесе и голямата изненада. Жуниньо игра с кълбото на първа греда и я запрати към далечната такава, където непокритият Милен Желев съумя да матира Бусато, намесил се едва тогава, когато топката бе минала зад голлинията.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

Снимка 554206

1′