Царско село победи ЦСКА в мач от 24-ия кръг на efbet Лига. Срещата на комплекса до Околовръстното завърши при резултат 2:1.

Костадинов и Даскалов вкараха головете за победителите.

За ЦСКА се разписа Бисмарк Чарлс.

Първият гол за домакините беше много спорен, като дойде след дузпа, отсъдена за фаул на Занев.

Ветеранът изглежда извърши нарушението на линията на наказателното поле. Реферът обаче даде 11-метров наказателен удар, превърнат в попадение от Костадинов.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Царско село - ЦСКА 2:1, гол на Даскалов

Срещата стартира в 18:30 часа

Първото полувреме със сигурност не бе едно от най-добрите за ЦСКА през сезона.

"Червените" започнаха, приемайки още от първата минута играта в собствената си половина от терена и сгрешиха.

Резултатът беше открит след едва 8 минути игра. От дузпа точен за домакините беше Костадинов. Нарушението дойде след нечисти действия на Занев в наказателното поле и извършен от него фаул. Повторенията на ситуацията обаче оставиха поле за съмнения, като изглеждаше, че и двамата състезатели се блъскаха, а дори нарушението е на линията на пеналта.

Така или иначе обаче "паненката" на Костадинов даде предимство на домакините.

Правеше впечатление, че дори след отбелязването на гола, Царско село атакуваше повече, използвайки предимно крилата си.

ЦСКА не беше достатъчно агресивен, като личеше умора в редиците на тима.

В 34-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като за второ поредно нарушение в близост до Бусато, Занев видя втори жълт картон и остави тима си в намален състав.

Нова промяна в резултата до почивката нямаше и Царско село се оттегли с гол преднина.

Второто полувреме не беше съвсем същото, като откриващите 45 минути от срещата.

Основната разлика бе игровата настройка на гостите, които очевидно вдигнаха оборотите.

ЦСКА заигра на различна предавка и резултатът от това не закъсня.

Атаките на "армейците" придвижваха топката все по-близо до полето на Пласид. Вратарят на домакините започна да греши при центриранията в полето си и изглежда бе въпрос на време изравнителният гол да бъде реализиран.

Снимка 527614

В 75-ата минута подаване към влезлия като резерва Бисмарк Чарлс бе превърнато от него в първо попадение за тима, след чудесно отиграване с глава от трудна ситуация. Намесата на вратаря не беше достатъчно добра.

Последваха още две възможности за "армейците", които обаче не бяха използвани по оптимален начин.

Снимка 527615

Крайното 2:1 оформи Реян Даскалов, с чудесен изстрел от близка дистанция. Преди това обаче имаше тъч, който бе в полза на ЦСКА, но бе отсъден за домакините. Именно тази ситуация доведе до реализирането по попадението.

Така или иначе успехът за "царете" стана факт.