Пирин (Благоевград) загуби с 2:3 от Царско село в контролна среща, играна в София. В този мач наставникът на "орлетата" Милен Радуканов даде шанс да играят и доста юноши.

Отборът беше без Александър Башлиев, Тодор Паланков и националите Благой Макенджиев и Петър Христов. А още в началото на мача контузия получи и Анти Рения.

Домакините поведоха с гол на Коруджиев в 41-ата минута след груба грешка на футболистите на Пирин при изнасянето на топката. В 49-ата Марио Топузов направи дузпа и от бялата точка капитанът на Царско село Павел Петков направи 2:0. След час игра Радослав Кирилов намали с първия си гол с фланелката на Пирин.

Той влезе в игра след почивката. Дошлият на проби холандец Джани вкара след 8 минути трети гол за "Царете" след хубав удар от въздуха. Той е юноша на Беверен. Аймен Суда оформи след това крайното 3:2.

Контролата в комплекс Царско село изгледаха куп футболни хора - Вили Вуцов, Георги Йомов, Костадин Хазуров, Тони Тасев и много други.

Витоша победи Струмска слава с 1:0 в контрола