Царско село победи Пирин с 3:0 в двубой от 30-ия кръг на efbet Лига, игран на стадиона в комплекс "Царско село". Точни за домакините бяха Венци Христов (11', 19') и Реди Каса от дузпа в 69-а минута.

Двубоят започна по-добре за гостите от Пирин, ни Николай Бодуров допусна груба грешка в 11-та минута, подарявайки топката на Венци Христов, който напредна с нея и простреля стража на "орлетата" с удар от дистанция.

Снимка 573268

В 19-та минута Венци Христов удвои преднината на домакините. Реди Каса развинти бранителите в зелено отдясно и центрира в наказателното поле, където нямаше кой да попречи на нападателя на Царско село, който си спря добре топката и с плътен удар я прати в мрежата на "орлетата" за втори път.

Царско село - Пирин 3:0 (Развой на срещата по минути)

Мачът е от 19:00 часа

Четвърт час след подновяването на играта Бенгюзов изпълни пряк свободен удар, а Станислав Костов от воле с десния крак, прати топката във вратата на "царете". След дълго разглеждане от ВАР за евентуална засада, попадението не бе зачетено.

Снимка 573279

Десет минути по-късно "царете" получиха право да изпълнят дузпа. Петрис бе съборен от Николай Бодуров в наказателното поле и съдията Владимир Вълков посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Реди Каса, който изпълни технично, Янко Геогиев улови ъгъла, но топката все пак влетя в мрежата му за 3:0.

В 87-ма минута Пирин можеше да върне едно попадение, но топката срещна гредата. Хубчев напредна отляво и подаде към младия талант Николай Николов, който стреля от няколко метра, но топката се отби в горната греда и тупна пред голлинията.

Снимка 573280

С победата Царско село изравни Ботев (Враца) на дъното в класирането, като двата отбора имат по 24 точки и в последните два мача ще се реши, кой от тях ще отиде на бараж за оцеляване в елита. Пирин вече подсигури оставането си в efbet Лига и през следващия сезон.