Царско село победи с 2:0 Пирин (Благоевград) на стадион "Христо Ботев". Двубоят бе от 27-мия кръг на efbet Лига в Групата на изпадащите отбори.

"Царете" нанесоха своя удар в края на първото полувреме, когато Лукас Мартинс(40') и Венци Христов(45') смълчаха трибуните в Благоевград.

Първото реално голово положение в мача беше факт с настъпването на 27-ата минута. Петрис проби по фланга и пусна успореден на голлинията пас за Венци Христов. Опитният нападател обаче направи по-трудното и на празна врата шутира в гредата, а след това и самият той се сблъска със страничния стълб.

Пирин - Царско село 0:2

Вижте избраниците на двамата старши-треньори

Домакините от Пирин приеха предизвикателството и отговорът им бе подобаващ само 3 минути по-късно. В рамките на минута Карачанаков и Йорданов имаха възможността да шутират диагонално, но до гол в мрежата на "царете" така и не се стигна.

Снимка 571058

Интригуващият сблъсък в Благоевград беше белязан от попадение в 39-ата. Радостта бе за селекцията на Царско село. Всичко започна с изритана топка от аут, която капитанът на Пирин Николай Бодуров подцени. Опитният защитник пробва технично да неутрализира Лукас Мартинс, но се оказа в ролята на загубил в индивидуалното надиграване с бразилеца. Бившият футболист на Арда излезе сам срещу Янко Георгиев и покрай стража насочи по земя за 0:1.

Това обаче не бе всичко от селекцията на Стефано Макопи. "Царете" нанесоха своя втори удар още до паузата. Валентино Пулиезе центрира отлична топка в наказателното поле на Пирин. Венци Христов се вклини между Георгиев и Попев, за да матира с глава безпомощния Георгиев.

Снимка 571056

В началото на второро полувреме домакините опитаха да осъществят натиск в полето на Царско село. Натискът обаче доведе само до един разочароващ изстрел на Стилиян Георгиев в 53-а минута.

Гостите можеха да направят преднината си класическа в 57-а минута, когато Лукас Мартинс навлезе в наказателното поле на "орлетата" и стреля от малък ъгъл към вратата, но стражът на домакините бе заел добра позиция и опази мрежата си.

Снимка 571055

До края на мача домакините имаха добри положения, но пропуски на Станислав Манолев и Преслав Йорданов оставиха резултата непроменен.

С победата Царско село събра 19 точки и вече е само на 3 от предпоследния Ботев (Вр). "Орлетата" остават 1-ви в групата на изпадащите със своите 27 пункта.