Царско село победи Пирин (Благоевград) с минималното 1:0 в последния двбой от 26-ия кръг от редовния сезон на efbet Лига, игран на "Арена Царско село".

Единственото попадение в срещата бе дело на Венцислав Христов (25'). Домакините можеха да увеличат преднината си, но гредите на два пъти спасиха "орлетата".

Царско село - Пирин (Благоевград): 1:0 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Така Царско село вече има 16 точки, но продължава да бъде на дъното в класирането на първенството. Пирин пък е на 11-а позиция с 27 пункта и ще бъде в долната група, в която отборите ще се борят за оцеляване в елита.

Снимка 570304

Срещата започна в много бавно темпо, като и двата отбора не успяваха да стигнат пред някоя от вратите на Хадим Ндиае и Янко Георгиев. Единственото интересно положение в началото на срещата бе неточен изстрел на Жереми Петрис във втората минута.

Снимка 570303

В 25-ата минута обаче изненадващо домакините поведоха в резултата от статично положение. Николай Бодуров извърши нарушение и "царете" получиха право да изпълнят пряк свободен удар в близост до линията на пеналтерията. Христов отправи нещо средно между центриране и удар и прати топката директно във вратата.

Снимка 570302

В 40-ата минута топката стигна до Иван Тасев, който обаче не успя да отправи хубав изстрел и кълбото отиваше опасно към Станислав Костов, но Жереми Петрис успя да улови. Така първото полувреме завърши без повече голове.

Снимка 570301

В началото на втората част домакините можеха да удвоят преднината си, но гредите спасиха "орлетата". Пламен Крумов шутира, а Янко Георгиев изби топката в страничния стълб. След това Мартин Кавдански отблизо прати топката в напречната греда.

Снимка 570300

В 83-ата минута Христофор Хубчев центрира отляво. Преслав Йорданов се извиси над всички в пеналтерията и насочи топката към вратата. Хадим Ндиае обаче внимаваше и спаси.

Михтарски: Няма напрежение, настроението е добро, въпреки загубата от Левски