Царско село победи Арда с 1:0 в мач от петия кръг на efbet Лига. Домакините се поздравиха с първи успех за новия сезон, който дойде като перфектен подарък за треньора Антони Здравков, който днес е рожденик.

Единственият гол в мача беше шедьовър. Отбеляза го Васил Шопов с пета в 50-ата минута.

ТОПСПОРТ проследи срещата на живо:

Царско село - Арда, Шопов извежда домакините напред в резултата

"Царете" търсят първи успех в шампионата

Двата отбора започнаха много плахо сблъсъка.

Домакините трябваше да извършат принудителна смяна още в 12-ата минута, след като Бакалов получи травма и бе изваден.

В 18-ата минута Караджов излезе неразчетено след центриране от корнер, но защитата пред него го покри и успя да изчисти в настъпилия хаос.

Снимка 543921

В 29-ата минута Меси Мезу направи шокиращ пропуск, като от около метър на празна врата нацели гредата, а все пак бе в положение на засада.

До почивката Георгиев извади две положения на Делев и така двата тима се оттеглиха при нулево равенство.

Пет минути след подновяването домакините удариха Арда. Васил Шопов откри резултата след атрактивно изпълнение с пета, засичайки центриране на Луи Нганиони отляво.

В 57-ата минута домакините като по чудо не удвоиха преднината си. Мезу се възползва от грешка на Стоев, остана отново сам срещу вратаря и пак не бе точен.

Снимка 543920

Последваха два пропуска на Жуниньо, след странична ножица и неточен изстрел на 5-6 метра встрани в 69-ата минута.

До края Тонислав Йорданов се отчете с най-изгодната възможност за изравняване, но Георгиев го отказа с отлична намеса.