Турнир: efbet Лига Стадион: Футболен Комплекс "Царско село", гр. София Зрители:

Терзиев стреля с глава след центриране от корнер над вратата.

Лука заменя Мертенс.

90+2′

Жълт картон за Текпетей.

87′

Лудогорец бе близо до втори гол. Текпетей изведе Вандерсон сам срещу Пласид. Бразилецът преодоля вратаря и пусна към Каули, който отправи удар, но Луис Педро блокира влизащата във вратата топка.

85′

Удар с глава на Вердон след центриране от пряк свободен удар минава покрай вратата.

83′

Жълт картон за Андерсон.

79′

ГОООЛ ЗА ЦАРСКО СЕЛО! Кавдански бележи! Защитникът се оказа най-съобразителен след центриране от пряк свободен удар отдясно и с глава вкара за 1:1.

78′

Вандерсон заменя Десподов.

Снимка 523744

77′

ГООООЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ!!! Сотириу бележи! Кипърецът отне топката в центъра и намери Каули. Той от своя страна пусна към Текпетей отдясно. Ганаецът изчака Сотириу и с прецизен пас го намери в наказателното поле, а нападателят изпревари Луис Педро и прати топката във вратата.

72′

Де Са заменя Манев.

71′

Текпетей пусна пас към Каули в наказателното поле. Той върна към оставения непокрит Сантана. Ударът на бразилеца обаче бе неточен.

66′

Соториу заменя Кешеру.

66′

Ману е заменен от Каули.

Снимка 523745

65′

Андерсон получи отляво и напредна. Бразилецът намери Карим Роси в наказателното поле. Швейцарският нападател отправи удар, който Кахлина спаси. Топката отиде в Костадинов, който обаче бе в положение на засада.

57′

Андерсон заменя Стеванович.

57′

Роси влиза на мястото на Христов.

Снимка 523743

55′

Спасяване на Пласид! Лудогорец организира опасна атака отляво. Сисиньо намери Текпетей, който пусна към Ману в наказателното поле. Нидерландецът намери Кешеру, а румънецът отправи удар от около 7-8 метра. Пласид обаче спаси с крак.

51′

Царско село организира опасна атака отдясно. Мертенс намери Христов, който върна към белгиеца в наказателното поле. Халфът опита удар, който Са блокира и топката излезе в корнер.

46′

Текпетей заменя Янков.

46′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Начало на втората част.

45+1′

Край на първата част.

45′

Гол на Лудогорец бе отменен заради засада! Попадийн сбърка в центъра на терена, което позволи на Десподов и Ману да останат сами срещу вратаря Пласид. Българският национал напредна с топката, гонен от Стеванович. Пласид излезе, а Десподов пусна към Ману, който прати топката във вратата. Оказа се, че нидерландецът е в засада. Повторенията показаха, че голът е редовен.

44′

Манев намери Мертенс отляво на наказателното поле. Офанзивният халф опита техничен удар, който Са блокира и топката излезе в корнер.

42′

Реян Даскалов реши да опита удар от далечна дистанция. Кахлина реши да се подсигури и изби в корнер.

37′

ГРЕДА! Лудогорец бе близо до откриващия гол в срещата. Сисиньо напредна отляво и намери Кешеру в наказателното поле. Румънецът опита техничен прехвърлящ удар, но топката срещна горната греда и излезе в аут.

36′

Жълт картон за Жозуе Са.

32′

Удар на Мертенс минава покрай вратата на Кахлина.

Снимка 523747

30′

Десподов проби отдясно и центрира в наказателното поле, където Кешеру овладя на гърди, но от няколко метра не успя да стреля към вратата.

29′

Жълт картон за Кавдански.

28′

Пропуск на Манев! Мартенс и Костадинов отнеха топката на Анисе в центъра. Последният напредна и опита пас към Христов пред наказателното поле. Вердон пресече кълбото, което попадна в Манев. Халфът мигновено стреля, но покрай дясната греда.

13′

Удар на Янков от границата на наказателното поле е блокиран от Антонио Георгиев.

Снимка 523742

5′

Първа добра възможност в мача. Ману получи от Десподов в наказателното поле и опита удар, който бе спасен от Пласид.

2′

ВИЖТЕ КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

93. Иван Бандаловски 95. Каули

Отборите на Царско село и Лудогорец се изправят един срещу друг в късния съботен двубой от програмата на efbet Лига. "Орлите" на Валдас Дамбраускас са устремени към поредна шампионатна победа, която да ги доближи до мечтаната титла. Срещу тях обаче са "царете" на Любо Пенев, които по традиция винаги затрудняват фаворизирания клуб от Разград.

Двата тима наскоро премериха сили и в турнира за Купата на България, като битката в столицата завърши със "зелена" победа 2:1.

Валдас Дамбраускас: Искам да видя моите играчи да играят по-доминиращо и... приключенски

"Виждаме как много отбори срещу нас сменят тактиката"

Любо Пенев се очаква да заложи на системата 4-1-4-1, като в предни позиции ще действа Карим Роси, а в ролята на дефанзивен халф би трябвало е Антонио Георгиев. Четиримата в средата на терена ще са Стефан Христов, Лъчезар Балтанов, Димитър Костадинов и Андерсон Кордейро. На вратата безспорен №1 е Джони Пласид, а отбраната ще е в състав Реян Даскалов, Иван Бандаловски, Мартин Кавдански и Луи Нганиони.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

Добрата новина в лагера на гостите е свързана с Кирил Десподов, който ще се завърне сред 11-те на Лудогорец и заедно с Вандерсон, ще захранва с подавания централния нападател Клаудиу Кешеру.

Лудогорец проявява интерес към Гаюс Макоута

Лудогорец проявява интерес към Макоута

Шампионите са харесали футболиста още преди пристигането на Дамбраускас

Дамбраускас отново ще прибегне до трима в защита, като днес това ще са Оливие Вердон, Жосуе Са и Георги Терзиев. Сисиньо и Бърнард Текпетей ще играят по двата фланга, а двойка вътрешни полузащитници ще са Анисе Абел и Алекс Сантана. На вратата ще е Кристиан Кахлина, който се очертава да е първи избор на поста, въпреки сериозната конкуренция.

От началото на втория полусезон Лудогорец спечели всичките си официални мачове, с изключение на гостуването на Локомотив (Пловдив), когато загуби с 2:3. Царско село играе на приливи и отливи, но все още има шанс да се пребори за място в първата шестица.

Стойне Манолов: Любо Пенев е символ на ЦСКА, няма как да отиде във ФК ЦСКА 1948

"Червените" търсят нов треньор

Двата отбора са се срещали общо 4 пъти, като балансът от тях е три победи за Лудогорец и едно равенство.

Главен съдия на срещата е Станислав Тодоров от Шумен, с помощници Даниел Ников и Никифор Велков. Делегат на БФС е Станислав Вълков, а работата на реферите ще следи Атанас Бозев.

Саша Антунович: Любослав Пенев е най-добрият треньор в България

Антунович: Любо Пенев е най-добрият треньор в България

"С показаното дотук се вижда, че имаме стойностен отбор и играем най-красивия и атрактивен футбол в България"