Царско село победи Берое с 2:1. Мачът беше първи за отбора на своя кокетен стадион в полите на Витоша. Срещата премина при много високо темпо, като домакините показаха ,че могат да се надиграват с всеки. Гостите допуснаха първи неуспех след три поредни победи. Те не успяха да наложат надмощие в нито един период от двубоя.

Царско село приема Берое в първия си елитен мач у дома

Царско село - Берое 2:1, Антонио Георгиев изведе домакините напред

"Зелените" са в серия от три поредни победи

Мачът започна много динамично. Гостите владееха повече топката, но играчите на Царско село тръгва бързо напред при всяка възможност.

Постепенно се появиха добри положения за домакините. Карачанаков за малко не отбеляза от пряк свободен удар, но Перниш и Алкан казаха: Не!" В следващата атака Карачанаков получи диагонален пас от Кацаров и със стил разстреля Перниш в 20-ата минута.

Снимка 439771

Последва известен период, в който гостите се поизгубиха. Тогава големият голмайстор Мартин Камбуров вкара след корнер, възползвайки се от лошо пласиране на Мартин Димитров. Камбуров заби с глава на сантиметри пред голлинията своето попадение №223 в групата на "майсторите".

При следващата атака Димитров изкупи вината си. Иван Минчев беше изведен сам срещу вратаря, който с хубав шпагат предотврати второ попадение за гостите.

Така неусетно преминалото първо полувреме завърши закономерно наравно - 1:1.

Снимка 439770

След почивката играта беше равностойна. Темпото се увеличи, защото сянката падна над игрището.

Гостите, противно на очакванията не можаха да наложат надмощие. Головите положения бяха по-малко, като вратарите не се налагаше да показват класата си.

Ключовият момент настъпи в 71-ата минута. Александър Цветков загуби топката пред наказателното поле на Берое. Тя попадна в Антонио Георгиев, който с удар по земя намери левия ъгъл на вратата на Перниш. Стражът се разтегна, но не можа да спаси - 2:1 за Царско село.

Снимка 439769

В оставащите минути гостите така и не можаха да създадат сериозна опасност. Иван Минчев стреля високо в аут на два пъти от фаул и толкова.

Първата "царска" победа на своя стадион е напълно закономерна и дойде след много битка и страст. Беройците се увериха, че победа в групата на "майсторите" не може да дойде даром. Те изпуснаха великолепен шанс поне временно да излязат на първо място в класирането.