След като преди седмица Царско село стигна до равенство с ЦСКА, сега тимът на Стефано Макопи открадна точка и от Лудогорец, завършвайки наравно 1:1 с разградчани в двубой от 24-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Царско село" в покрайнините на София.

Домакините изненадващо поведоха в резултата още в началото на мача, след като Лукас Мартинс (14') успя да се разпише. "Зелените" все пак стигнаха до равенството, благодарение на Оливие Вердон (56'), но силите на играчите на Анте Шимунджа не стигнаха за нещо повече в мача.

Царско село - Лудогорец: 1:1 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Така Лудогорец остава на върха в класирането на първенството с актив от 58 точки, с 9 повече от отбора на ЦСКА, който утре гостува на Ботев (Пловдив). Въпреки равенството, Царско село пък продължава да копае дъното с 13 пункта.

Снимка 567421

Двубоят започна добре за разградчани, които можеха да поведат в резултата още във втората минута. Спас Делев центрира към Пиерос Сотириу. Той обаче не засече добре подаването и прати топката в аут.

В 14-ата минута обаче домакините отбелязаха. Седрик Каломбо свали с глава към Лукас Мартинс подаване отляво. Нападателят отигра от воле с левия крак и преодоля Серджио Падт.

Снимка 567417

В 20-ата минута Кирил Десподов отигра пусна хубаво подаване към Пиерос Сотириу. Кипърецът шутира по диагонала, но топката не намери рамките на вратата.

В 44-ата минута пък Спас Делев отправи опасен удар от въздуха, но прати топката над напречната греда. Така първото полувреме завърши без повече голове.

Снимка 567419

По-силната игра на разградчани даде резултат в 56-ата минута, когато Оливие Вердон изравни. Кирил Десподов центрира отдясно. Пламен Крумов увисна, а на далечната греда Вердон стреля от въздуха и не остави шансове на Хадим Ндиае.

Снимка 567426

Напук на логиката, в следващите играчите на Царско село опитваха да задържат топката и да атакуват. Лудогорци от своя страна трудно успяваха да създадат опасности.

Снимка 567423

В 76-ата минута удар на Кирил Десподов от пряк свободен удар срещна стената. Три минути по-късно Алекс Сантана пробва късмета си от далечно разстояние, но покрай вратата.