Равенство 3:3 направи свищовският Академик във втората си контрола, която бе у дома срещу Светкавица (Търговище). Двата отбора си вкараха шест гола и създадоха много положения, като мачът предложи и немалко обрати в резултата, предаде "Велико Търново спорт".

Още в 10-ата минута „студентите" откриха, след като Иван Янчев открадна топката, напредна сам срещу вратаря на гостите и вкара за 1:0. Играчите на треньора Румен Стоянов продължиха да водят играта, но две минути преди почивката Светкавица успя да изравни след статично положение.

В началото на втората част гостите от Търговище обърнаха резултата до 1:2, но в 55-ата минута след заучено изпълнение на фаул Тодор Христов изравни. Малко след това Академик стигна до нов обрат, като след едно продължително разиграване опитният Радослав Бачев с хубав далечен удар изведе домакините отново напред - 3:2.

Свищовският тим създаде още няколко опасни положения, а веднъж Десислав Русев отблизо нацели и гредата. В заключителните минути на мача след центриране отново от статично положение „Светкавица" успя да изравни - 3:3.

В събота в последната си проверка Академик приема отново у дома плевенския Спартак.

„Стана полезна контрола, която бе хубава проверка за нас. Започна да се оформя основният състав, след почивката пуснах в игра нови 11 футболисти. Доволен съм от представянето. Направихме и грешки, особено при статичните положения, от които получихме и головете, но те са поправими. Имаше синхрон в действията ни и като цяло съм доволен от играта ни", обобщи старши треньорът Румен Стоянов.

Академик: Младенов, Колев, Граматиков, Горанов, Генов, А. Иванов, Михайлов, Т. Христов, Тодоров, Тафраджийски, Янчев.