Юношите старша възраст на ЦСКА (родени 1988 г.) победиха като домакин с 3:2 Марица в реванша на 1/4-финалите от Републиканското първенство и с общ резултат 7:2 се класираха напред.

В 12-ата минута Михаил Александров реализира дузпа и даде преднина на "червените". В 20-ата минута след центриране отдясно Евгени Игнатов покачи на 2:0. Изведен сам срещу вратаря шест минути по-късно Юлиян Куртелов направи резултата класически – 3:0. В 39-ата минута гостите намалиха след самостоятелен пробив на Ранил Абушев – 3:1.

Второто попадение за пловдивчани отбеляза Веселин Батинов в 63-ата минута след перфектна комбинация в наказателното поле на "армейците". След победите и в двете срещи ЦСКА се класира за 1/2-финалите, за където място си осигури с доста трудности Литекс.

Ловчанлии надделяха с 1:0 при гостуването си на Черно море във Варна и това се оказа достатъчно за класирането на отбора на предпоследната фаза от Републиканското първенство. В първата среща в Ловеч двата отбора завършиха 0:0.

По-рано в понеделник старшите на Левски и Поморие също се класираха на 1/2-финалите.

ЦСКА - МАРИЦА 3:2
1:0 М. Александров (12-д), 2:0 Игнатов (20), 3:0 Куртелов (26), 3:1 Абушев (39), 3:2 Батинов (64)

ЦСКА: Караджов, Станчев, И. Иванов, Ловков (78-Горанов), Пенев, Костов (58-Гинев), Събев (67-Бресовички), Алаксандров, Куртелов, Чипев, Игнатов (62-Трифонов)

МАРИЦА:
Грабчев, Тодоров, Йотов, Байрев, Крачунов, Маламов (46-Батинов), Кузмов (53-Гюров), Стоянов, Мустафа, Абушев, Белилов

Ст. "Панчарево" - 100 зрители
Съдия: Вихрен Манев
Жълти картони: Байрев (М)

Старша възраст (родени 1988 г.), 1/4-финали - реванши:

Нафтекс - ЛЕВСКИ 0:5 (общ резултат 0:10)
ПОМОРИЕ - Славия 2:1 (общ резултат 3:2)
ЦСКА - Марица 3:2 (общ резултат 7:2)
Черно море - ЛИТЕКС 0:1 (общ резултат 0:1)

*Отборите с главни букви се класират за 1/2-финалите. Жребият ще се тегли в сряда.