Юношите старша възраст на ЦСКА (родени 1988 година) разбиха с класическото 3:0 връстниците си от Литекс в първи 1/2 финал за Републиканско първенство, който се игра на базата на "армейците" на Панчерево пред 300 зрители.

Точни за "червените" таланти бяха Юли Куртелов, капитанът Иван Иванов и Денислав Гинев. В състава на "армейците" игра Мишо Александров, който е пред трансфер в Ливърпул. Юношата обаче не показа добри изяви, пазейки се да не получи контузия преди да замине за Англия. Титулярният нападател на "червените" Станко Йовчев бе с травма, но се появи в игра през второто полувреме.

През първата част домакините имаха превес, но вкараха само един гол, дело на Куртелов още в 10-ата минута. Александров напредна отдясно и изведе голмайстора, който от границата на пеналта бе безпощаден и откри резултата. В 20-ата минута играчите на ЦСКА имаха възможност да удвоят чрез Чипев, но той не успя да засече.

През втората част "армейците" отново бяха по-добри и логично стигнаха до още две попадения. В 80-ата минута капитанът на ЦСКА Иван Иванов реализира за 2:0. Преди втория гол Станко Йовчев имаше възможност да вкара, но пропусна след удар с глава. Гостите също имаха положение но Милчев го пропиля. В последната 90-ата минута Гинев оформи крайното 3:0, с което даде солиден аванс на "червените" преди реванша, който е на 5 юли.

Никой от мъжкия състав на ЦСКА не дойде, за да изгледа срещата. На мача бяха шефа на ДЮШ Спас Джевизов, изпълнителният директор Александър Гарибов, Сашо Борисов и шефът на съдийската комисия Борислав Александров.

В другата 1/2-финална среща, която се игра по-рано днес Левски победи с 5:2 като гост Поморие. След изиграването на първите 1/2-финални срещи само чудо може да стане, за да не се срещнат Левски и ЦСКА на финала.

ЦСКА - ЛИТЕКС 3:0
1:0 Куртелов (10), 2:0 Иван Иванов (80), 3:0 Гинев (90)

ЦСКА: Караджов, Виденов, Ив. Иванов, Ловков, Събев (67 - Ненчев), Костов (50 - Станчев), Гинев, М. Александров, Куртелов (65 - Йовчев), Чипев, Игнатов (80 - Трифонов)

ЛИТЕКС: Александров, Митев (65 - Папазов), Милчев, Нинчев, Маринов, Колев, Димитров, Апостолов, Скорчев, Баев (79 - Николов), Филипов (72 - Щерев)