Нафтекс победи ЦСКА с 1:0 на финала за републиканско първенство при юношите старша възраст, родени 1989 г.

Още в 1-ата минута столичани пропуснаха да открият резултата след като Джихат Кямил не действа добре при едно разбъркване. След разбъркването Атанас Зехирев удари греда отблизо.

След 15 минути играта се водеше спокойно в центъра на терена. Капитанът на Нафтекс Жулиен Парушев бе изведен добре в наказателното поле, пробва воле, но не уцели топката.

В последните десет минути на първата част ЦСКА бе по-активният отбор на терена. "Червените" трайно се настаниха в половината на младите "шейхове". Две положения в 40-ата минута пропиля нападателят Димитър Димитров.

Първо острието с глава от 5-6 метра не успя да отклони топката в мрежата след чудесна комбинация отдясно.

След ново флангово центриране бранителите на Нафтекс се сблъскаха и топката се озова пред изненадания Димитров. Нападателят се чудеше дали е истина, че му се открива невероятна възможност, докато вратаря Йорданов направи две крачки и улови.

В 62-ата минута след триково изпълнение на пряк свободне удар Нафтекс поведе в резултата. Георги Костадинов получи топката на първа греда, където без забавяне и след закъсняла намеса на вратаря Караджов провря кълбото в мрежата.

Веднага след гола Даниел Михайлов нахлу на скорост в наказателнтоо поле и след силен диагонален изстрел вратарят Йорданов извади сигурне гол. В 66-ата минута Димитър Димитров нацели сглобката на гредата.

В последните минути вратарят на ЦСКА Иван Караджов игра почти изцяло в наказателното поле на "шейховете", но "армейците" така и не успяха да върнат гола.

Сребърните медали на "армейците", под бурните аплодисметни на Дучето и останалите фенове, връчи Петър Никленов, шеф на ФК "Векта" и домакин на проявата.

От името на БФС Павел Панов връчи купата и златните медали на победителите.

ЦСКА - НАФТЕКС 0:1
0:1 Костадинов (62)

ЦСКА: Иван Караджов, Мартин Дечев, Кристиян Узунов, Енчо Лазаров, Кирил Брестовички, Кристиян Зафиров, Джихат Кямил, Атанас Зехиров, Димитър Димитров, Николай Чипев, Ивайло Димитров (Даниел Дечев, Даниел Михайлов, Жоро Зотов)

Нафтекс: Тодор Йорданов, Мирослав Коев, Станислав Иванов, Георги Терзиев, Добромир Иванов, Венелин Филипов, Георги Костадинов, Пламен Димитров, Жулиен Парушев, Светослав Кочаров, Емил Орачев (Янко Янков)