Юношите старша възраст на Левски (родени 1988 г.) разгромиха с 5:0 Нафтекс в първия ¼-финален мач за Републиканското първенство, който се игра тази сутрин.

Възпитаниците на Бисер Хаздай започнаха във вихрено темпо срещата с връстниците си от Бургас и само пропуските на Стойков, Балтанов и най-вече на Курдов не дадоха сериозно предимство в резултата. Все пак Мариян Огнянов и автогол на Добромир Димитров от "шейховете" оформиха комфортната преднина от 2:0 за "сините" на полувремето.

След почивката паднаха нови три гола в полза на Левски, като техни автори станаха Атанас Курдов на два пъти и Спас Байрактаров от дузпа. До края домакините направиха още куп пропуски с главни действащи лица Огнянов, Курдов, Балтанов и Цачев.

Срещата-реванш ще се състои на 25 юни на ст. "Българово" край Бургас.

В друга първа 1/4-финална среща юношите старша възраст на Славия не успяха да победят връстниците си от Поморие на стадиона в кв. "Овча купел", като срещата завърши 1:1. Гостите изненадващо поведоха още в 1-ата минута на двубоя, но възпитаниците на Георги Станков бяха пълни господари на терена до края на мача.

Юношите на Поморие така и не успяха да създадат друга голова опасност пред вратата на "белите", докато положенията пред тази на гостите бяха десетки.

Единственото попадение за Славия отбеляза Теодор Тодоров, който оформи крайното 1:1 и остави спора за място на 1/2-финалите да се решава на 25 юни в Поморие.

Старша възраст (родени 1988 г.), 1/4-финали - първи срещи:

ЛЕВСКИ - НАФТЕКС 5:0
1:0 Мариян Огнянов (34), 2:0 Добромир Димитров (38-авт), 3:0 Атанас Курдов (58), 4:0 Спас Байрактаров (66-д), 5:0 Aтанас Курдов (74)

СЛАВИЯ - ПОМОРИЕ 1:1