Юношите на Левски (старша възраст, родени 1988 г.) разбиха Локомотив (Сф) с 4:0 в първия 1/8-финал от Републиканското първенство.

"Сините" тотално надиграха връстниците си от квартал "Надежда". Резултатът бе открит още в 7-ата минута, когато за нарушение в наказателното поле срещу Иван Цачев бе отсъдена дузпа, която Спас Байрактаров успя да реализира - 1:0.

След центрирането от ляво и грешка в защитата на "червено-черните" отново Байрактаров удвои от близко разстояние в 32-ата минута.

Представилият се отлично в този мач юноша на Левски се отличи и с асистенция, когато в 48-ата минута даде паса за попадението на Балтанов.

Десетина минути преди края на срещата Лъчо отбеляза второто си попадение след подаване на Стефан Станчев, с което направи реваншът в четвъртък протоколен.

Съставът на Левски: Георгиев, Димитров, Генев, Галиб, Станчев, Еромоигбе, Цачев (78-Чакъров), Стойков, Балтанов, Огнянов, Байрактаров (82-Велев)