Спартак (Варна) се класира на третото място на турнира "Албена къп", след като в малкия финал победи арменския Арарат (Ереван) с минималното 1:0. Двата отбора изиграха интересно първо полувреме, като и Спартак и Арарат имаха своите възможности за отбелязване на гол.

Първото сериозно положение в срещата бе в 9-та минута, когато Армен Тахмасян стреля опасно към вратата на Спартак, но вратарят Петър Денчев улови топката. В 22-та минута Борислав Борисов бе изведен зад отбраната на арменския тим, напредна, навлезе в наказателното поле и стреля, но вратарят на Арарат спаси. Минута по-късно Геворг Нранян стреля от непосредствена близост, но отново вратарят на Спартак спаси. В 41-та минута Спартак успя да реализира попадение.

Голът отбеляза Петър Патев с глава след центриране на Иван Минчев отляво от фаул и неубедителна намеса на вратаря на Арарат Степан Газарян. През второто полувреме играта бе равностойна, но чистите голови положения почти липсваха. За Арарат най-сериозният шанс за гол бе в 63-та минута, когато Александър Ракич стреля много опасно от повече от 20 метра, но вратарят на Спартак Петър Денчев показа отличен рефлекс и изби топката.

За Спартак най-чистото положение бе в 73-та минута, когато Иван Минчев изпълни опасно пряк свободен удар, топката тупна пред вратаря на Арарат, но стражът на арменците успя да избие топката.