Турнир: efbet Лига Стадион: "Спартак", гр. Варна Зрители: 3553

Спартак (Варна) - Славия 0:1 в мач от efbet Лига

Добрата стара Славия развали празника на Спартак (Варна), автогол в края попари "соколите"

Бивш защитник на Черно море неволно запрати трите точки към София

90+2′

АВТОГОЛ!! 0:1! САМИ ЕЛ АНАБИ! Добрата, стара Славия отново демонстрира умението си да печели по драматичен начин в последните минути. Двубоят във Варна спокойно си вървеше към 0:0, когато "соколите" допуснаха груба грешка при прегрупирането си в отбрана. Това остави напълно непокрит Томбак, който след отлично поет дълъг пас остана са срещу Дичевски. От индивидуалната битка между юношите на Черно море победител нямаше, но топката се отби в гредата и за ужас на притичалия Сами Ел Анаби се удари в тялото му и влетя в мрежата за крайното и неочаквано 0:1.

90′
Снимка 580634

Източник: startphoto.bg

89′

Йон Бакеро напуска терена, за да се появи в игра Кристиян Иванов.

89′

Смяна и в центъра на софийската защита. Чешмеджиев отстъпва мястото си на Венци Керчев.

88′

ДИЧЕВСКИ! Славия пропиля най-изгодното си положение в 88-ата минута на мача. След фаул на Даниел Начев, "белите" получиха пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Завърналият се в клуба Галин Иванов отправи силен изстрел през стената, който изненада и Дичевски, но стражът на Спартак за кой ли път действа повече от убедително.

82′
Снимка 580633

80′

Мехмед Сабри се появява в игра за Спартак и повежда атаката на "соколите". Напуска Виктор Митев.

77′

Имащият жълт картон Цветан Илиев ще напусне терена, а на негово място влиза Даниел Начев.

75′

ПРИНУДИТЕЛНА СМЯНА! Неприятности сполетяха треньорския щаб на домакините, след като в 75-ата минута Велислав Боев показа с ясен знак, че е получил травма, която не му дава да продължи участието си в мача. Така на негово място се появи новото попълнение Проспер Менди.

72′
Снимка 580631

70′

Ветеранът Дарко Тасевски вллиза в игра за Славия, а напускащият е Иван Минчев.

68′

Георги Бабалиев се появява в игра за Спартак. Терена напуска Мартис.

67′

КИРИЛОВ! Славия изпълни заучено статично положение, което в 67-ата можеше да се превърне в гол. Радослав Кирилов се оказа непокрит на границата на наказателното поле, но техничният му изстрел по земя не можа да премина през купа от играчи и от двата отбора.

65′

Велислав Боев наруши правилата малко пред собственото си наказателно поле и получи картон.

64′
Снимка 580630

60′

В игра за Спартак влиза ветеранът и любимец на публиката Генади Луго. Напуска Никола Борисов.

54′

Галин Иванов официализира поредното си завръщане в Славия. Ветеранът се появява в игра за сметка на Ахмед Ахмедов.

53′

Виктор Митев сътвори груб шпагат, който за радост не контузи тежко Ради Кирилов.

52′

Капитанът на Спартак (Варна) - Янчо Андреев имаше възможността да завършва първата голова опасност за втората част. Опитният халф се оказа непокрит на втора греда, но мощното му воле не намери заветната цел.

50′

Лек натиск в началото на втората част за "соколите", който не се материализира в нещо повече към този момент.

50′

Константин Чешмеджиев е първият футболист на Славия, който получава жълт картон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 580629

45+2′

ПОЧИВКА!

45′

Първи жълт картон в мача. Получава го Цветан Илиев от Спартак.

44′

АХМЕДОВ! След почти триминутно разиграване от отбора на Славия, атаката на "белите" се изостри с центриране на Людовик Соарес към Ахмедов. Дошлият от ЦСКА голаджия отигра с глава от трудно положения, но кълбото полетя към долния десен ъгъл на Дичевски. Вратарят на домакините се протегна максимално и изби с ефектно с една ръка.

39′

Спартак (Варна) беше отборът, който по-често играеше с топката, но сякаш всичко по-интересно в офанзивните им планове приключваше някъде около 30-40 метра от голлинията на Вуцов. В 39-ата минута Митев опита да промени статуквото, но и той без успех.

30′

Тони Тасев реши да опита един от специалитетите си - изненадващ шут от далечна дистанция, в който имаше доста логика. Силният удар обаче премина над напречния стълб на варненци.

Снимка 580628

22′

ЧЕРЕНКО! "Соколите" демонстрираха, че ще дебнат за шанс от всяка една ситуация, като в 22-ата Руслан Черенко стреля опасно от фаул, но Светльо Вуцов внимаваше достатъчно добре и отрази подобаващо.

19′

КИРИЛОВ! Вратарят на Спартак (Варна) - Иван Дичесвски трябваше да се намесва решително в 19-ата минута. Бившият страж на Черно море беше покрил добре своя ъгъл и блокира нов силен рейд на Кирилов, приключил с шут от почти нулев ъгъл.

11′

Новият централен нападател на Славия - Ахмед Ахмедов демонстрира, че бързо ще иска да открие головата си сметка за "белите". В 11-ата минута таранът се възползва от лошо изчистена топка и моментално шутира от границата на наказателното поле, като кълбото профуча малко над горната греда.

Снимка 580627

6′

Отговорът на Славия беше факт в 6-ата минута. Звездата на столичани Радослав Кирилов направи едно от обичайните си влизания от фланга, което беше белязано и от техничен изстрел в далечния ъгъл. Националът на България не намери целта.

2′

Домакините от Спартак стартираха повече от ентусиазирано с оглед пълните трибуни на клубния стадион. Завръщането сред най-добрите можеше да стартира и с ранно попадение, ако във втората минута пробивът на Лиандро Мартис беше завършил с подобаващ удар.

1′