90′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Спартак", гр. Варна Зрители:
90′

Спартак изтръгна успех с 2:0 над Септември и се поздрави с успеха в двубоя от 27-ия кръг на елита.

89′

Ромееш подпечата успеха на варненци.

84′

Мартин Стоянов центрира остро отдясно, а Валентин Йосков скочи и засече с глава. Вратарят на Спартак Дичевски обаче беше на точното място и улови без проблем.

75′

Опасна атака на варненци по фланга, но футболистите на Спартак не успяха да се възползват.

60′

От Септември имат претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Виктор Митев след удар на резервата Атанас Кабов. Ситуацията беше разгледана с ВАР и в крайна сметка реферът не отсъди наказателен удар.

59′

Пробив отдясно доведе до това Денис Беланюк да получи в наказателното поле и да стреля от опасна позиция, но Шейтанов улови.

46′

Втората част стартира. Взискателната варненска публика очаква повече от двата отбора.

Снимка 615549

Източник: startphoto.bg

46′

Светослав Петров извади Иван Арсов, а на негово място се появи Атанас Кабов.

45′

Първите 45 минути завършиха. Варненци изковаха аванс от един чист гол.

22′

В 22-ата "соколите" изпълниха ъглов ударq Шейтанов опита да улови, но неуспешно. Топката отиде у капитана Пламен Димов, който стреля от движение, но над напречната греда на Септември.

15′

Шейтанов се реваншира с добро спасяване.

10′

Груба грешка на стража на Септември Димитър Шейтанов позволи на домакините да открият. Стражът получи топката по земя след пас от Асен Георгиев. Шейтанов не успя да спре добре топката и това позволи на Денис Баланюк да го атакува, а след опита за изритване от вратаря топката рикошира в украинеца и влетя във вратата на Септември за 1:0.

5′

Нищо интересно на терена до този момент. Двата тима явно пазят козовете си за по-късни минути.

1′

Срещата във Варна стартира. Да си пожелаем вълнуващи емоции.

17. Симеон Александров

Спартак (Варна) приема Септември (София) в двубой от 27-ия кръг на efbet Лига. Мачът в морската столица е от 17:30 часа.

Домакините са последни в класирането и отборът се нуждае от задължителни три точки. Столичани са 13-ти в класирането на 6 точки от 10-ото място, което им гарантира оцеляване още в редовния сезон.

Групата на Спартак (Варна) за домакинството на Септември

"Соколите" ще трябва да се оправят без Жоао Марио

Старши треньорът Димитър Димитров ще може да разчита на Родни Антуи, койтосе завръща в игра. Жоао Марио обаче ще отстъства и то за дълго време.

Гостите пък позакъсаха в последните мачове и е в серия от три поредни загуби. Първо те паднаха от другия варненски тим - Черно море, а след това отстъпиха на Локо (Пловдив) и ФК ЦСКА 1948.

В последния двубой между двата тима не се излъчи победител, като срещата завърши 1:1.