Снимка 620415

84′

Жоао Марио получава жълт картон зарди бурната си радост след гола.

82′

ГООЛ ЗА СПАРТАК ВАРНА! 1:0! ЖОАО МАРИО! Попадение в срещата най-сетне бе регистрирано в 82-ата минута. Тогава футболистите на Спартак се възползваха от сериозна пробойна в редиците на Септември, тъй като голям брой състезатели на софиянци се бяха понесли в атака. Това позволи на Лирой Микелс да отправи страхотен извеждащ пас за Жоао Марио, който сам срещу Шейтанов не сгреши за 1:0.

80′

Кристиян Пешов получава жълт картон.

73′
Снимка 620413

72′

МИЛИЧ! Септември дочака най-доброто си положение в срещата, а то дойде в 72-ата минута. Отлично разгърната атака след статично положение направи така, че Милич да бъде оставен непокрит на по-малко от 3-4 метра пред голлинията, но последвалият му изстрел беше изключително разочароващ и излезе в аут.

70′

Александър Белоусов получава първия жълт картон в срещата.

67′

Жоао Марио е една от последните надежди на Спартак за нещо повече в този двубой. Напуска Денис Баланюк.

64′

ПРЕТЕНЦИИ ЗА ДУЗПА! Домакините имаха сериозни претенции по адрес на съдията Георги Давидов, който според тях в 64-ата минута не отсъди дузпа за нарушение на Николов срещу Ромей Ивееш. Реферът беше толкова сигурен в решението си, че дори не пожела преглеждане на ситуацията с ВАР.

63′
Снимка 620406

61′

Александър Белоусов се появява в игра, а срещата приключва за Виктор Митев.

61′

Нападателят Влатко Стояновски се появява в игра за Септември. Напуска Тодоров.

61′

Митко Митков напуска терена, а вместо него ще видим Атанас Кабов.

57′

ЕВАНДРО! Ситуацията можеше да изглежда по коренно различен начин за "соколите" в 57-ата минута. Тогава Лерой Микелс центрира от фаул, а Евандро съумя да отклони топката с глава. Страхотна реакция, за кой ли път през сезона, обаче прояви Шейтанов, който с левия си крак остави резултата непроменен.

52′

Някъде към 52-ата минута и двата отбора разбраха лошата вест от Враца, че Хебър е повел на Ботев. Това сякаш даде нов тласък на атаките, но до голове на "Коритото" така и не се стигаше.

46′

На полувремето в игра за Спартак (Варна) се появява Даниел Начев. Напуска Румен Руменов.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

Снимка 620407

45′

ПОЧИВКА!

38′

Айкут Рамадан направи класическо изпълнение, за играч на неговата позиция, и със залъгващо движение навлезе в полето на домакините. Последва и нов удар по посока варненската врата, но и в 38-ата минута Фигейредо беше на позицията си и блокира.

33′

ПЕТКОВ! Спартак (Варна) демонстрира старата си слабост да прави сериозни грешки в собственото си наказателно поле. От това можеше да се възползва нападателят на Септември - Мартин Петков в 33-ата минута. Тогава №3 на септемврийци се оказа непокрит и отправи диагонален шут, който беше отразен от Фигейредо.

Снимка 620404

25′

Най-активният в редиците на Спартак - Иван Йорданов, продължи да тормози софийската отбрана, а поредният му рейд завърши с успоредно на голлинията подаване, което беше отразено с крак от внимателния Шейтанов.

14′

ИВАН ЙОРДАНОВ! Първото попадение на "Коритото" като по чудо не падна в 14-ата минута! Спартак (Варна) организира отлична атака, при която Баланюк свали много елегантно за Иван Йорданов, а националът на България хитро копна над хвърлилия се в неговите крака Шейтанов. Кълбото вече летеше към мрежата, но в последния миг акробатично от голлинията изчисти Мартин Николов.

12′

Отбраната на Септември започваше постепенно да се пропуква отляво, а това явно бе усетено от селекцията на Димитър Димитров. В 12-ата минута добър пробив на Руменов през зоната на Пешов завърши със силен шут, който обаче щеше да остане само за статистиката.

Снимка 620403

6′

Отговорът на "соколите" не закъсня. Посланието беше отправено от бразилеца Евандро, който се измъкна зад гърба на Мартин Николов при центриране от десния фланг, но последвалият му изстрел с глава не намери очертанията на септемврийската врата.

2′

Гостите стартираха двубоя далеч по-уверено и малко след първия съдийски сигнал на Георги Давидов, създадоха и голово положение. Защитата на Спартак (Варна) не изчисти по най-добрия начин центриране от корнер, а отбитата топка попадна в краката на Митко Митков. Халфът, който преди време дори бе собственост на ЦСКА, стреля от над 20 метра, което предизвика и добрата реакция на вратаря Фигейредо.

1′