Спартак (Варна) стигна до обрат от 0:1 до 2:1 над Хебър (Пазарджик) в двубой от 32-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Спартак".

Въпреки по-добрата играна "соколите" през първото полувреме, гостите съумяха да поведат в резултата в началото на втората част, благодарение на Георги Търтов (47'). Малко след това обаче варненци възстановиха равенствтото след великолепно изпълнение от пряк свободен удар на Лерой Микелс (63'). Евандро (71') пък донесе обрата за домакините, оформяйки крайния резултат.

Спартак (Варна) - Хебър (Пазарджик): 2:1 (Развой на срещата по минути)

И двата тима отчайващо се нуждаят от трите точки

Така Спартак (Варна) "надигна глава" и вече има 21 точки на последното място в шестицата, бореща се за оставане в елита. Над варненци е именно Хебър с 23 пункта.

Снимка 619318

Източник: startphoto.bg

Двубоят започна по-добре за домакините, които наложиха лека преса, с която се опитаха да поведат в резултата още в първите минути на срещата и опитваха всевъзможни варианти това да се случи.

В четвъртата минута дойде и първият точен удар във вратата. Лерой Микелс опита късмета си с удар извън наказателното поле. Петър Дебърлиев обаче изби топката в корнер.

Снимка 619317

Пет минути по-късно Иван Йорданов бе изведен по прекрасен начин. Футболистът изскочи зад гърба на защитата, но Петър Дебърлиев предвиди какво ще се случи и пресече паса.

В 11-ата минута гостите опитаха да отговорят с опасен изстрел на Октай Хамдиев от воле по диагонала. Играчът на Хебър обаче не нацели добре топката и тя не намери рамките на вратата.

В 28-ата минута домакините нацелиха гредата. Денис Баланюк получи топката след разбъркване в наказателното поле и отправи изстрел от непосредствена близост до вратата. Топката обаче срещна напречната греда.

Снимка 619324

До края на първото полувреме двата отбора така и не успяха да направят нещо смислено предни позиции и се оттеглиха на почивката при нулево равенство.

Херо: Сметки не правя!

"Наясно сме какъв е шансът ни"

Втората част започна по идеален начин за гостите, след като Георги Търтов успя да се разпише. Футболистът получи топката отляво на наказателното поле, преодоля съопротивата на двама защитника на Спартак и с премерен изстрел прати топката във вратата.

В 63-ата минута обаче Лерой Микелс възстанови равенството с великолепен гол. Всички се готвеха за центриране от пряк свободен удар от респектиращо разстояние. Микелс обаче реши да изненада Петър Дебърлиев. До някаква степен слънцето също попречи на стража на Хебър да реагира по-добре - 1:1.

Снимка 619325

В 71-ата минута Евандро донесе обрата за домакините. Микелс проби отляво и опита успореден пас към Баланюк, който не нанесе удар, но отклони топката към Евандро, който на празна врата имаше най-лесната задача - 2:1.

Двата гола окрилиха "соколите" и те започнаха да контролират случващото се на терена в следващите минути.

Любо Пенев: Радвам се, че в другите отбори има добри колеги

Не винаги можеш да върнеш два гола, коментира той

В края на срещата играчите на Хебър опитаха финален щурм към вратата на Кристиано Фигуеиредо, но добре подредената защита на Херо не позволи да се стигне до промяна в резултата.