Спартак (Варна) постигна първа победа под ръководството на наставника Димитър Димитров - Херо. Днешните домакини се наложиха с 2:1 над Ботев (Враца) в мач от 21-ия кръг на еfbet лига. Жоао Фернандес и Иван Йорданов донесоха триумфа на тима. За врачани пък един гол реализира Браян Переа.

"Соколите" демонстрираха по-убедително представяне през по-голямата част от мача закономерно се поздравиха с успеха.

Снимка 608100

Източник: startphoto.bg

Още в 16-та минута заучено положение, изпълнено от играчите на Спартак бе много близо да се превърне в попадение. Лерой Микелс получи подаване от ъглов удар и стреля, но противников бранител успя да го блокира.

Непосредствено след това отново Лерой Микелс имаше шанс да открие резултата в полза на "соколите". Нидерландецът отправи мощен изстрел от сериозна дистанция, който рикошира в напречната греда.

Снимка 608099

Съставът на Димитър Димитров напълно заслужено поведе в двубоя в 22-та минута. Родни Антуи изведе Александър Беолусов на десния фланг, а той по прецизен начин комбинира с Жоао Фернандес, чийто удар не остави шансове на стража на Ботев.

Натискът на клуба от Варна продължи. Родни Антуи овладя топката и бързо превзе празното пространство пред себе си, след което напредна и стреля много неточно. До края на първата част не се случи нищо по-интересно.

Снимка 608101

В началото на второто полувреме врачани пропиляха великолепен шанс. След брилянтно организирана атака, водещият реализатор Браян Переа бе изведен на стрелкова позиция, устреми се напред, ала стражът Фигуеиредо излезе своевременно и запази вратата си суха.

Спартак обаче удвои преднината си в 60-та минута. Иван Йорданов проби отдясно, навлезе в наказателното поле и когато реши да стреля, топката се удари в ръката на бранител на Ботев (Враца). Изненадващо защитникът се засуети и не съумя да попречи на халфа на "соколите" да запише името си сред голмайсторите.

Снимка 608105

Въпреки втория съкрушителен гол, възпитаниците на Даниел Моралес не се стъписаха и намалиха пасива си. Нападателят Браян Переа пое пас отляво и от непосредствена близост отбеляза.

Последва импулс в играта на Ботев (Враца). Вратарят Кристиано Фигуеиредо се отличи с качествена намеса, тъй като стожерът в полузащитата на врачани Антонио Георгиев отигра коварно топката с глава. До края на двубоя липсваха по-опасни ситуации.

Спартак (Варна) - Ботев (Враца) 2:1 (Развой на срещата по минути)

Срещата на стадион "Спартак" започва в 15:00 часа