Турнир: efbet Лига Стадион: "Спартак", гр. Варна Зрители:

Спартак (Варна) - Локомотив (София) 1:2 в мач от efbet Лига

Локо (София) излъга Спартак (Варна) в истинско зрелище на "Коритото"

Вижте подробности

90+4′

Натиск на домакините, но към момента така и не стигат до ново попадение, което да им донесе поне точка.

90′

Седем минути добавено време.

87′

Ивайло Найденов бе заменен от Бруно Франко

87′

Марио Петков бе заменен от Лука Иванов.

82′

Жълт картон за Вутов

80′

Милошев опита силен удар, вратарят изби и последва корнер. Вутов изпълни, получи се неразбирателство сред домакините, но все пак топката бе избита и не последва нищо опасно.

78′

Франса е заменен от Димо Бакалов.

77′

Румен Руменов е заменен от Ивайло Климентов.

70′

Зрелищният мач на "Коритото" продължава с пълна сила. Точно в 70-та минута зрителите станаха свидетели на много красиво положение. Белуосов центрира отляво, а Божидар Васев направи перфектна задна ножица. Вратарят на Локомотив обаче не трепна и спаси изстрела му.

68′
Снимка 609847

Източник: startphoto.bg

64′

Помощник-треньорът на Локо (Сф) Живко Миланов е отстранен от скамейката на столичани. Реферът първоначално му показа жълт картон, но репликите на Миланов продължиха и Станислав Тодоров не се поколеба да го изгони. Така и не стана ясно какви бяха претенциите на бившия футболист и треньор на Левски.

62′

МИХЕЛС! Страхотен шут на Лерой от дистанция, но за негово съжаление топката премина на сантиметри от десния страничен стълб.

53′

Получилият преди 2 минути жълт картон Евандро е заменен от Божидар Васев.

Снимка 609841

51′

Жълт картон за Евандро.

49′

ГОООЛ! 1:2! НЕНОВ! Гостите изпълниха корнер, след който топката беше изчестена, но попадна в краката на Юлиан Ненов около дъгата, който с фантастичен шут с левия крак не остави никакви шансове на стража на "соколите". Брилянтно попадение!

47′

Родни Антуи замени Жоао Марио.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

Без нито секунда добавено време... КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

43′

Пореден жълт картон. Този път го получи Ивей Ромес.

Снимка 609843

42′

Станислав Костов опита да си изпроси дузпа. Зоркият поглед на рефера Станислав Тодоров видя отлично симулацията на Костов и го предупреди официално.

41′

Заслужен жълт картон за Бен Карамоко, който задържа неспортсменски с ръце Франса.

37′

Гостите на два пъти имаха добри възможности да застрашат вратата на Спартак, но защитникът Бен Карамоко се отличи с качествени прояви.

35′

Владеене на топката: Спартак (Варна): 56%, Локомотив (София): 44%

Снимка 609839

27′

Лерой, но не Сане, а Михелс стреля от дистанция, но топката премина над гредата! Натискът на домакините се засилва.

23′

ШАНС ЗА СПАРТАК! Жоао Марио излезе в очи в очи с вратаря на Локомотив, но стреля право в тялото му! Емоционалният треньор на варненци - Димитър Димитров-Херо, не прие никак добре този пропуск.

Снимка 609846

15′

Домакините се окопитиха след шока в началото и в 15-ата минута можеха да излязат напред. Ромес направи хубаво двойно подаване с Жоао Марио и се озова на стрелкова позиция, но след шута му топката премина на около метър над напречната греда.

8′

ГОООЛ! 1:1! Румен Руменов стреля хладнокръвно от бялата точка и резултатът е изравнен!

7′

ДУЗПА ЗА ДОМАКИНИТЕ! Юлиан Ненов игра с ръка в наказателното си поле. Станислав Тодоров му показа и жълт картон!

4′

ГОООЛ! ВУТОВ! 0:1! "Железничарите" организираха бърза атака, а топката достигна до Костов, който хитро я продължи към Вутов. №39 в състава на Локомотив стреля с левачката, топката рикошира в крак на защитник на "соколите" и влезе неспасяемо в мрежата на варненци!

2′

Преди началото на мача се изля сериозно количество дъжд във Варна, но сега не вали и теренът изглежда в добро състояние.

1′

47 Родни Антуи

Спартак (Варна) приема Локомотив (София) в мач от 23-ия кръг на efbet Лига. Срещата в морската ни столица стартира в 15:00 часа.

За домакините може да се каже, че този мач е задължителен, тъй като до края на сезона не остава толкова много, а на варненци са им нужни точки. Спартак заема последното място към момента и е на 4 точки от най-близките в класирането Хебър и Пирин, които имат пряк сблъсък помежду си малко преди двубоя на "соколите".

Спартак (Варна) ще бори Локомотив (София) с 19 футболисти

В групата се завръща Ромееш Ивей, но срещата ще пропусне Александър Цветков заради получения червен картон в двубоя срещу Арда.

Иначе промяната в играта на варненци след пристигането на Димитър Димитров има, като те успяха да спечелят 4 точки в последните си 4 двубоя. Миналата седмица обаче Спартак отстъпи на Арда в Кърджали с 0:2, като немалка роля за загубата изигра и червения картон на Александър Цветков в края на първото полувреме.

Локомотив (София) от своя страна все още няма победа от подновяването на сезона. В последните 4 мача "железничарите" имат 2 равенства и 2 загуби, но се намират на комфортната 9-та позиция, на 6 точки от местата, които ще се борят за оцеляване при разделяне на таблицата. Лошата новина за Станислав Генчев и компания дойде миналата седмица, когато столичани отстъпиха с 0:6 у дома на ФК ЦСКА 1948, а след края на двубоя ситуацията по трибуните ескалира.

Вратар на Локомотив (София) получи повиквателна за националния отбор на Гамбия

25-годишният страж бе привлечен в "Надежда" тази зима от германския Рьодингхаузен

Фенове на Локомотив скочиха на ръководство и футболисти, като дори сте стигна до физическа саморазправа. Всичко това се отрази на клуба, който беше наказан със солидна парична глоба и предупреждение от лишаване от домакинство.

В последния мач между Спартак и Локомотив се игра в началото на сезона в "Надежда". Тогава столичните "железничари" се наложиха драматично с 3:2. Последният двубой на "Коритото" между тези два отбора пък се игра през 2019 година и тогава Спартак победи с 1:0.

Главен съдия на срещата е Станислав Тодоров, с помощници Димитър Димитров и Владимир Велев. С ВАР ще се занимават Станимир Тренчев и Красимир Миланов. Работата на реферите ще следи Мартин Богдев.

Генчев: Сега е време за мъже!