Спартак (Варна) и ФК ЦСКА 1948 завършиха наравно 3:3 в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион "Спартак" във Варна.

Футболистите на треньора Димитър Димитров-Херо демонстрираха отлична отборна игра, с която надиграха столичани и заслужено дръпнаха в резултата след голове на Луан Да Силва (58') и Евандро (69'). В края на срещата обаче гостите вдигнаха оборотите и стигнаха до равенството, благодарение на Хелитон (76') и Роберто Хименез (81'), който си отбеляза автогол. В добавеното време на срещата обаче Евандро (90+3') се разписа за втори път, а секунди по-късно Георги Русев (90+5') оформи крайния резултат.

Спартак (Варна) - ФК ЦСКА 1948: 3:3 (Развой на срещата по минути)

Вижте подробности

Двубоят започна равностойно, като играчите на двата отбора предприемаха прекалено прибързани действия. Съответно грешките в средата на терена преобладаваха в първите минути.

Снимка 616711

Източник: startphoto.bg

Първата интересна ситуация в срещата дойде в 19-ата минута. Александър Цветков демонстрира чудесен поглед и изведе добре Ивей Ромееш отляво в наказателното поле. Футболистът обаче не успя да овладее топката и ударът му бе разочароващ.

В 25-ата минута домакините нацелиха греда. Опасно подаване отдясно стигна до Евандро. Футболистът пропусна да отиграе и топката стигна до нахлуващия отляво Виктор Митов. Той стреля от малък ъгъл и нацели левия страничен стълб.

Снимка 616712

Гостите отговориха в 31-вата минута, когато Радослав Кирилов проби отдясно и опита пас към Александър Колев. Защитата на Спартак обаче се справи със ситуацията.

В 43-ата минута Александър Колев отправи опасен изстрел от пряк свободен удар. Нападателят избра близкия на вратаря ъгъл, но топката профуча на около метър от лявата греда. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

Билетите за дербито Спартак (Варна) - Черно море свършиха

За по-малко от 24 часа

В 46-та минута на мача ЦСКА 1948 можеше да открие резултата. Педриньо стреля опасно от границата на наказателното поле, но вратарят Иван Дичевски успя да избие топката.

В 57-та минута Виктор Митев намери Ромееш Ивей в отлична позиция, който стреля, но вратарят на гостите Даниел Наумов успя да избие топката в корнер. При последвалото центриране топката стигна Румен Руменов, който я върна към Луан да Силва, който със силен удар от 7-8 метра вкара за 1:0.

Снимка 616713

В 68-та минута ЦСКА 1948 беше близо до изравняване. Георги Русев бе изведен в отлична позиция отляво в наказателното поле на домакините и стреля, но за късмет на Спартак 1918 Варна топката се удари от външната страна на мрежата на вратата.

В 70-та минута "соколите" удвоиха преднината си. Александър Белоусов пусна топката към Виктор Митев отляво в наказателното поле на гостите, а той я върна към Евандро, който с удар от десетина вкара за 2:0.

Снимка 616715

В 76-та минута след центриране Елитон засече топката с глава и намали изоставането на гостите.

В 82-та минута ЦСКА 1948 изравни резултата, след като Роберто Хименез се опита да изчисти топката с глава след центрира не отляво, но я отклони в собствената си врата за 2:2.

Снимка 616717

В 90+2 минута Лерой Микелс напредна отдясно и пусна пас към Евандро, който с хубав удар вкара трети гол за домакините.

В 90+5 минута на мача Георги Русев получи хубав пас и с удар по диагонал донесе точката на столичани.

Тодор Янчев ще отговаря на въпроса "Какво за вас е ЦСКА?"