Спартак (Варна) и Черно море завършиха 0:0 в първото градското дерби между двата отбора от 13 години. Сблъсъкът бе част от 15-ия кръг на efbet Лига. По време на срещата нямаше много положения и равният резултат е закономерен.

Първата добра възможност бе за Черно море в 13-та минута. Мади Кета получи подаване отдясно непосредствено пред вратата, след което стреля много неточно. Малко след това Иван Дичевски не се наложи да плонжира, въпреки че Матеуш Климента отправи корав удар.

Снимка 592065

Източник: startphoto.bg

Първият шанс за Спартак дойде в 26-та минута. Здравко Димитров се опита да отбележи от пряк свободен удар, но стражът на Черно море улови без проблем.

Три минути по-късно Васил Панайотов пробва сложно изпълнение от сериозна дистанция. Вратарят на домакините внимаваше и не беше особено затруднен.

До края на първото полувреме липсваха опасни ситуации пред двете врати, тъй като играта беше накъсана и съпътствана от дузина нарушения.

В началото на втората част Матиас Курьор отигра топката с глава, ала стражът на "соколите" не трябваше да прави спасяване.

Снимка 592066

Символичните домакини имаха сериозен шанс да излязат напред в резултата, когато нападателят Денис Баланюк бе изведен на стрелкова позиция, но вратарят на Черно море парира удара му.

В 73-та минута Здравко Димитров центрира в наказателното поле, където Никола Борисов се извиси над отбраната на Черно море, засичайки центриране, но не успя да оползотвори възможността.

Секунди по-късно, Матиас Курьор направи фрапантен пропуск. Офанзивният играч овладя топката в наказателното поле, подаде към Алекс Фернандес, който принуди Дичевски да се отличи с първокласна намеса. В последните минути темпото спадна значително и не последваха по-сериозни опасности пред двете врати.

Спартак (Варна) - Черно море 0:0 (Развой по минути)

Варненското дерби е с начален час 15:15ч.