Турнир: efbet Лига Стадион: "Спартак", гр. Варна Зрители:

КРАЙ НА МАЧА!

83′

Октай Хамдиев е заменен от Божуркин.

76′

Черненко опита опасен удар от дистанция, но топката мина на сантиметри до вратата.

69′

Греда! Мартин Тошев нацели горната греда и пропусна отличен шанс да изравни.

67′

Дузпа за Спартак! Мауро Секейра игра с ръка в наказателното поле и реферът мигновено свири нарушение.

66′

Жълт картон за Търтов.

61′

Домакините имат сериозни претенции за игра с ръка на Бухал. ВАР разгледа ситуацията и беше отсъдено да няма 11-метров наказателен удар.

Снимка 583254

57′

Андреев бе заменен от Черненко.

57′

Бабалиев бе заменен от Менди.

49′

ГОЛ ЗА ХЕБЪР! Чаворски се възползва от грешка на Спартак, открадна топката и центрира в наказателното поле към Октай Хамдиев, който засече с глава и разстреля мрежата на "соколите" за 0:1!

46′

Андреев центрира отлично към Мартин Тошев, който с глава прати топката встрани от вратата.

45′

НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

43′

Възможности за домакините. Първо Васев направи пропуск след удар от дистанция, а после Бабалев не сполучи с опита си.

35′

Хебър владее инициативата в последните минути и по-смело търси път към гола. Ще има ли скоро промяна на нулевото реми?

Снимка 583255

34′

Андреев получи жълт картон.

24′

Опасност! Дълго центриране към Бабалиев, но стражът на Хебър внимаваше и улови преди нападателят да засече и опита удар.

17′

Тошев опита удар от дистанция, но топката рикошира и последва корнер. Митев ценрира от последвалия ъглов удар, но нищо опасно пред "соколите".

11′

Бабалиев се отлични с отлична изява, избивайки топката пред нахлуващия в наказателното поле Тонев, който чакаше да засече от изгодна позиция центриране на Хамдиев.

8′

Мартин Тошев стреля от дистанция, но Петър Дебърлиев спаси.

1′

23 Проспер Менди 9 Адернисола Есеола

Отборите на Спартак (Варна) и Хебър се изправят един срещу друг в първи двубой от петия кръг на efbet Лига. Двата тима са новаци във футболния елит, а битката им в морската ни столица се очертава да бъде повече от интересна.

"Соколите" все още търсят своята първа победа в елита, след като имат само една спечелена точка след четири кръга. Варненци завършиха наравно с Пирин (Благоевград) и допуснаха 3 загуби - от Славия (0:1), Левски (0:5) и Лудогорец (0:5). Спартак е отборът с най-малко отбелязани (1) и най-много допуснати голове дотук - 12.

Хебър започва изграждане на осветление на своя стадион

За да домакинства там

Хебър пък стартира настоящата кампания с изненадващ успех в "Коматево", побеждавайки Ботев (Пд) с 1:0. След това обаче тимът, воден от Фулвио Пеа, инкасира три последователни поражения.

Бъдещето на наставника на домакините Васил Петров до голяма степен зависи от днешния мач. Ръководството е поставило ултиматум пред него и отбора за задължителна победа. Появи се информация, че неговият пост може да бъде наследен от Николай Киров.

През миналия сезон двата отбора си размениха по една домакинска победа във Втора лига. Двубоят във Варна завърши при 1:0, а този в Пазарджик - 2:1.

Главен съдия на срещата е Владимир Вълков, с помощници Даниел Ников и Илиян Капарашев. С ВАР ще се занимават Кристиян Колев и Светослав Енчев. Делегат на БФС е Станислав Вълков, а работата на реферите зорко ще следи Георги Нарлев.

Васил Петров определи група от 20 футболисти за мача с Хебър (Пазарджик)