Турнир: efbet Лига Стадион: "Спартак", гр. Варна Зрители:
90+7′

Край на мача.

Спартак (Варна) победи Хебър (Пазарджик) с 2:1 в мач от efbet Лига

Спартак (Варна) отказва да се отпише от елита, "соколите" обърнаха и победиха вял Хебър

Вижте подробности

90′

Пет минути добавено време.

88′

Лерой Микелс е заменен от Александър Белоусов.

85′

Евандро е заменен от Пламен Димов.

82′

Октай Хамдиев е заменен от Марк-Емилио Папазов.

80′

Мартин Михайлов получава жълт картон.

79′

Стилиян Тисовски е заменен от Стоян Стоичков.

Снимка 619320

Източник: startphoto.bg

79′

Николай Николаев е заменен от Муса Сила.

78′

Георги Търтов е заменен от Ивайло Михайлов.

73′

Румен Руменов получава жълт картон.

71′

ГОЛ! Евандро! Усилията на "соколите" бяха възнаградени! Микелс проби отляво и опита успореден пас към Баланюк, който не нанесе удар, но отклони топката към Евандро, който на празна врата имаше най-лесната задача - 2:1.

70′

Попадението на Микелс окрили "соколите". Варненци се настаниха трайно в половината на Хебър и неуморно притесняват защитата пазарджиклии.

64′

Даниел Начев заменя Александър Цветков.

63′

ГОЛ! Лерой Микелс! Какво попадение! Всички се готвеха за центриране от пряк свободен удар от респектиращо разстояние. Микелс обаче реши да изненада Петър Дебърлиев. Получи му се. Като че ли до някаква степен слънцето също попречи на стража на Хебър да реагира по-добре.

57′

Виктор Митев от успешно пресича центриране, насочено към наказателното поле.

50′

Иван Йорданов пробва късмета си с изстрел от далечно разстояние, но Дебърлиев внимаваше и изби в корнер.

47′

ГОЛ! Георги Търтов! Футболистът получи топката отляво на наказателното поле, преодоля съопротивата на двама защитника на Спартак и с премерен изстрел прати топката във вратата.

46′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

34′

Баланюк напредна опасно и опита да намери Микелс. Подаването обаче беше прекалено силно и футболистът не успя да догони топкта в ситуация двама на един.

27′

Греда! Денис Баланюк получи топката след разбъркване в наказателното поле и отправи изстрел от непосредствена близост до вратата. Топката обаче срещна напречната греда.

17′

Лорен Марузин заменя принудително контузения Анте Живкович.

11′

Октай Хамдиев шутира от воле по диагонала. Играчът на Хебър обаче не нацели добре топката и тя не намери рамките на вратата.

Снимка 619317

9′

Чудесно извеждащо подаване за Иван Йорданов! Футболистът изскочи зад гърба на защитата, но Петър Дебърлиев предвиди какво ще се случи и пресече паса.

6′

Стефан Цонков успешно пресича центриране, насочено към наказателното поле.

4′

Лерой Микелс опита късмета си с удар извън наказателното поле. Петър Дебърлиев избива топката в корнер.

1′

7. Стоян Стоичков

Съставите на Спартак (Варна) и Хебър се изправят един срещу друг в двубой от 32-ия кръг на efbet Лига. Двата тима се намират в последната група на отборите, борещите се за оставане в елита, и днешният мач може да се окаже ключов за развръзката в края на сезона. Срещата на "Коритото" във Варна стартира в 18:00 часа.

Любо Пенев: Радвам се, че в другите отбори има добри колеги

Не винаги можеш да върнеш два гола, коментира той

Домакините се намират към момента на последното място в класирането и не трябва да правят никакви грешки до края на първенството, ако искат да запазят надеждите си за оцеляване живи. Спартак е с 18 точки след 31 кръга и се намира на 5 от Хебър и на 7 от Септември, които са над него в класирането. В предишния кръг победата на варненци им се изплъзна в заключителните минути на двубоя с Ботев (Враца) и така момчетата на Димитър Димитров трябваше да се задоволят само с точката, която по никакъв начин не им бе достатъчна. След вчерашната победа на Септември над Пирин, днес "соколите" нямат право да търсят нищо друго освен победата.

Херо обаче ще трябва да се оправя без част от основните си футболисти. Аут от състава на Спартак са Иван Дичевски, Родни Антуи, Луан и Ромей Ивееш, които са контузени. В групата обаче се завръща Жоао Марио и Пламен Димов, който бе наказан в предишния двубой.

От Спартак (Варна) със съобщение до Бен Карамоко

Защитникът празнува рожден ден днес

Положението на Хебър също не е прекрасно, но техните надежди за спасение са сравнително по-големи от тези на варненци. Тимът от Пазарджик е предпоследен с 23 точки и поне към момента, ако остане на тази позиция, ще изпадне директно. "Зелените" обаче са на 2 точки от четвъртия Септември и на 4 от третия Пирин, така че може да се каже, че трите точки са задължителни и за гостите в днешния двубой. Иначе Хебър загуби в предния си мач срещу благоевградчани и вече 3 срещи подред няма победа.

Хебър няма загуба от вече три двубоя срещу Спартак (Варна). По-рано през сезона двата тима се срещнаха вече два пъти. Последната среща завърши 0:0, а преди това "зелените" се наложиха с 1:0 като гости.

Главен съдия на срещата е Ивайло Стоянов, с помощници Димитър Димитров и Костадин Тановчев. С ВАР ще се занимават Ивелин Занев и Никифор Велков. Делегат на БФС е Калоян Панайотов, а работата на реферите зорко ще следи Ахмед Ахмед.

Жоао Марио се завръща в игра за Спартак (Варна)