Турнир: efbet Лига Стадион: "Спартак", гр. Варна Зрители:

Спартак (Варна) и ФК ЦСКА 1948 завършиха наравно 3:3 в мач от efbet Лига

Старата лисица Херо и Спартак (Варна) пропуснаха да победят ФК ЦСКА 1948

Вижте подробности

90+5′

ГОЛ! Георги Русев!

90+2′

ГОЛ! Евандро! Топката стигна до бразилеца, който беше непокрит на точката на дузпата. С едно доксване Евандро прати топката във вратата.

81′

ГОЛ! Роберто Сиера Хименез праща топката в собствената си врата! Георги Русев овладя отляво и елиминира отлично бранител на Спартак. Последва перфектно центриране пред вратаря Дичевски за Алекс Колев и Диков, но Хименес опита да изчисти с глава, но прати топката право във вратата на "соколите".

76′

ГОЛ! Хелитон! Георги Русев центрира отлично в наказателното поле на Спартак, а Хлитон завърши отлично с глава, но при удара нанесе такъв и по главата на Карамоко, след което попадението сякаш беше отменено. След кратко суетене все пак голът беше зачетен.

74′

Русев подаде към Колев, който беше с гръб към вратата. Нападателят пусна към Светослав Диков и той шутира. Дичевски обаче спаси.

69′

ГОЛ! Евандро! Бранител на ФК ЦСКА 1948 блокира удара на Ивайло Климентов, топката стигна до Митев, който опита пас към Евандро. Сидклей чукна топката в крака на бразилеца, след което тя се запъти към вратата на Даниел Наумов.

66′

Педриньо е заменен от Марио Топузов.

65′

Радослав Кирилов е заменен от Светослав Диков.

Снимка 616714

Източник: startphoto.bg

62′

Димитър Димитров получава жълт картон за оспорване на съдийско решение.

61′

Луан Да Силва е заменен от Бен Карамоко.

61′

Румен Руменов е заменен от Ивайло Климентов.

58′

ГОЛ! Луан Да Силва! Центриране от ъглов удар стигна до Румен Руменов на далечната греда. Той отигра с глава, пращайки топката към бразилеця, който с красиво воле препарира Даниел Наумов.

55′

Педриньо! Георги Русев се понесе по левия фланг и изведе отлично непокрития бразилец вдясно от вратата на Дичевски. Педриньо се забави и в крайна сметка ударът му беше разочароващ.

53′

Георги Русев даде отличен пас вдясно на наказателното поле към Радослав Кирилов. Той отигра атрактивно от воле, но Иван Дичевски внимаваше и спаси.

46′

Начало на втората част.

45′

Край на първото полувреме.

43′

Опасен изстрел на Александър Колев от пряк свободен удар! Нападателят избра близкия на вратаря ъгъл, но топката профуча на около метър от лявата греда.

Снимка 616713

36′

Георги Русев получи топката в наказателното поле и стреля от малък ъгъл. Иван Дичевски обаче внимаваше и спаси.

31′

Радослав Кирилов проби отдясно и опита пас към Александър Колев. Защитата на Спартак се справя със ситуацията.

Снимка 616712

25′

Греда! Ново опасно подаване отдясно този път стигна до Евандро. Футболистът пропусна да отиграе и топката стигна до нахлуващия отляво Виктор Митев. Той стреля от малък ъгъл и нацели левия страничен стълб.

24′

Опасно центриране на Луан Да Силва! Двама футболисти на Спартак скочиха за първа топка и сами си попречиха да се стигне до опасен удар към Даниел Наумов.

19′

Ивей Ромееш! Александър Цветков демонстрира чудесен поглед и изведе добре съотборника си отляво в наказателното поле. Ромееш обаче не успя да овладее топката и ударът му бе разочароващ.

Снимка 616711

12′

Опит на Георги Русев да се измъкне зад гърба на защитата на варненци. Отсъдена е засада.

5′

Динамично начало, но прекалено прибързани действия от страна на играчите и на двата отбора. Грешките в средата на терена преобладават към момента.

1′

55. Светослав Диков

Спартак (Варна) приема ФК ЦСКА 1948 в двубой от 29-ия кръг на efbet Лига. Мачът на "Коритото" в морската ни столица стартира в 16:00 часа и е първи от общо трите срещи от днешния ден от елита. Главен съдия ще бъде Станислав Тодоров.

Тодор Янчев: Шансове за титлата? Не, аз съм реалист

"Важно е да устискаме третото място"

Това е последно домакинство за "соколите" от редовния сезон преди разделянето на отборите по групи. Двубоят е от изключителна важност за Спартак, който се бори със зъби и нокти за оставането си в елита. Към момента варненци са последни с 16 точки след 28 изиграни мача и ако не искат да отпаднат, трябва да започнат спешно да печелят мачовете си. Отборът е на 4 точки зад предпоследния Хебър и на 5 от 14-ото място, което осигурява бараж за оставане.

Двубоят с ФК ЦСКА 1948 идва и в друг важен момент за момчетата на Херо. По-късно през тази седмица следва и варненското дерби с Черно море. Евентуален добър резултат днес срещу един от водещите тимове в елита би увеличил самочувствието на "соколите" преди едно от най-интригуващите дербита на България.

Черно море и ФК ЦСКА 1948 завършиха наравно 0:0 в мач от efbet Лига

Черно море изпусна да победи ФК ЦСКА 1948

Иначе Димитър Димитров има своите проблеми с липсващи играчи. Пламен Димов получи червен картон в последния кръг срещу Локо (Пловдив) и е аут, а контузени са още Родни Антуи, вратарят Кристиано Фигейредо и Жоао Марио. Вече стана ясно, че в центъра на защитата ще се завърне Бен Карамоко, но Херо се чуди кой да бъде партньор на Ромей Ивееш в атака.

ФК ЦСКА 1948 от своя страна излиза като явен фаворит в днешния двубой. Момчетата на Тодор Янчев са трети във временното класиране и до края на редовния сезон могат да бъдат спокойни, че няма как да бъдат изместени от тази позиция. Четвъртия към момента Левски е на 7 точки зад тях и с два оставащи кръга преди разделянето на отборите няма как да стигне "червените".

Благотворителност: Спартак (Варна) пусна на търг фланелка

За набирането на средства в помощ на 8-годишния Михаил

По-рано през сезона ФК ЦСКА 1948 успя да победи Спартак (Варна) с 2:0 на собствения си стадион. Иначе преди това двата отбора са срещали още три пъти - два пъти във Втора лига през сезон 2019/2020 и веднъж в приятелска среща през 2022. В нито една от тези срещу Спартак няма дори вкаран гол на ЦСКА 1948, като всички мачове завършват в полза на столичния тим.

Главен съдия на срещата е Станислав Тодоров, с помощници Георги Тодоров и Димитър Русев. С ВАР ще се занимават Георги Давидов и Георги Дойнов. Делегат на БФС е Николай Владимиров, а работата на реферите ще следи Георги Нарлев.