Мади Кета отстъпва мястото си на Николай Златев.

Темпото на игра не е високо и двата тима не допускат вратата им да бъде застрашена.

Снимка 592068

57′

Божидар Васев получава жълт картон.

53′

Сериозен пропуск! Денис Баланюк бе изведен на стрелкова позиция, но вратарят на Черно море парира удара му.

48′

Матиас Курьор отигра топката с глава, ала стражът на домакините не трябваше да прави спасяване.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ВИЖТЕ КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА ВТОРАТА ЧАСТ!

45′

КРАЙ НА ПЪРВАТА ЧАСТ!

43′

Алекс Фернандес заменя Велислав Василев

29′

Васил Панайотов пробва сложно изпълнение от сериозна дистанция. Вратарят на домакините внимаваше и не беше особено затруднен.

26′

Първи шанс за Спартак. Здравко Димитров се опита да отбележи от пряк свободен удар, но стражът на Черно море улови без проблем.

17′

Корав удар на Матеуш Клименте. Иван Дичевски обаче нямаше нужда да се намесва. Символичните гости са по-активни до момента в срещата.

Снимка 592065

13′

Страхотна възможност за Черно море! Мади Кета получи подаване отдясно непосредствено пред вратата, след което стреля много неточно.

11′

Велислав Василев с акробатично изпълнение, но топката премина над вратата.

2′

Феновете на двата отбора създават великолепна атмосфера по трибуните.

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТ В МАЧА!

1′

2. Велислав Боев 9. Исмаил Иса

Дербито на Варна се завръща отново след 13-годишна пауза. Спартак (Варна) и Черно море ще премерят сили в двубой от 15-ия кръг на efbet Лига на стадиона на "соколите". Двубоят е с начален час 15:15, а главен съдия на дербито ще бъде Радослав Гидженов.

Мачът се очаква с огромен интерес в морската ни столица и зарядът ще бъде на високо ниво, въпреки моментната разлика в класирането между двата отбора. Домакините се намират на последното 16-то място с едва 5 точки, докато "моряците" влизат в мача като шести с 24 пункта. Въпреки това обаче се очаква срещата да бъде доста интересна и ентусиазмът е голям.

Последният мач между двата тима е преди цели 13 години. На 23 май 2009 година Спартак прие Черно море на "Коритото" и загуби с 0:1. По-рано същия сезон пък "моряците" спечелиха с 5:0 у дома, като вкараха и петте си попадения за едно полувреме. След тази кампания пътищата на двата тима се разделиха, след като Спартак започна лутането си из долните девизии на България и едва тази година успя да се завърне в родния елит.

Николай Златев: Дербито на Варна е специално, тръпката е голяма

"Това е дългоочакван мач"

Феновете на двата тима също чакат с нетърпение дербито. Привържениците и на "соколите", и на Черно море са организирали шествия из морската ни столица, като ще има и ограничания на движението из града. Самото дерби пък ще се охранява от 350 униформени и 6 полицейски кучета, предвид ексцесиите, които се очакват и до които се стигна преди около месец в мач от Трега лига между дубълите на двата тима.

Вратар на Черно море пред историческо постижение

Георги Георгиев ще влезе в историята, ако пази срещу Спартак в събота

В името на феърплея и добрия пример треньорите на двата отбора Тодор Киселичков и Илиан Илиев седнаха на съвместна пресконференция, на която споделиха очакванията си за двубоя. И двамата признаха, че моментната форма не играе роля в такива мачове и с такъв заряд и призоваха да не се стига до неприятни сцени по трибуните.

Спартак (Варна) определено ще се надява да постигне втората си победа от началото на сезона, която ще бъде изключително специална, ако дойде именно срещу градския съперник. "Соколите" са в серия от две поредни загуби, като последно отстъпиха на ФК ЦСКА 1948 в Бистрица. Тогава обаче Киселичков запази някои от основните си футболисти, именно с цел те да бъдат на линия за двубоя с Черно море.

"Моряците" от своя страна влизат като фаворити в днешното дерби. Момчетата на Илиан Илиев са в серия от три мача без загуба, но и с две поредни равенства в последните два кръга. Преди седмица Черно море направи хикс с Арда, след като Виктор Попов си вкара нелеп автогол.

Илиан Илиев преди дербито: Ако е някой от нашите съдии, които свирят всяко пипане, ще стане хаос

Сблъсъкът е в събота от 15:15 часа

За последен път Спартак стигна до успех над градския си съперник на 19 май 2007 година с 2:0 на своя стадион. Тогава старши треньор беше сегашният главен мениджър Георги Иванов - Геша.

Toдор Киселичков: Лично аз желая феърплеят да възтържествува в родния футбол

Той говори преди дербито с Черно море

В елита Черно море е с предимство в битката за Варна, като в 61 мача е записал 22 победи, 24 равни и 15 загуби, с голова разлика 69:57. При общия баланс обаче, който включва мачове в "Б" група и Купата на страната, в 93 двубоя Спартак има 31 победи, 32 равни и 30 загуби, като головото съотношение е 110:107.