Именно Момчил Цветанов бе близо да възстанови паритета. Крилото обаче разочарова със слабото си изпълнение.

Даниел Генов се появява в мача на мястото на Мирослав Маринов.

Клери Сербер отстъпва мястото си на Марко Мажуга.

76′

Момчил Цветанов заменя Том Зарандона.

70′

Импулс в играта на Ботев (Враца). Вратарят Кристиано Фигуеиредо се отличи с качествена намеса, тъй като стожерът в полузащитата на врачани Антонио Георгиев отигра коварно топката с глава.

66′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! Въпреки втория съкрушителен гол, възпитаниците на Даниел Моралес не се стъписаха и намалиха пасива си. Нападателят Браян Переа пое пас отляво и от непосредствена близост отбеляза.

64′

Ивайло Климентов е заменен от Румен Руменов.

60′

ГООЛ ЗА СПАРТАК! Иван Йорданов проби отдясно, навлезе в наказателното поле и когато реши да стреля, топката се удари в ръката на бранител на Ботев (Враца). Изненадващо защитникът се засуети и не съумя да попречи на халфа на "соколите" да се разпише.

53′

Какъв шанс за тима от Враца! След брилянтно организирана атака, водещият реализатор Браян Переа бе изведен на стрелкова позиция, устреми се напред, ала стражът Фигуеиредо излезе своевременно и запази вратата си суха.

Снимка 608099

49′

Александър Беолусов си изкара жълт картон.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+1′

КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

39′

Владеене на топката: Спартак (Варна): 69%, Ботев (Враца): 31%.

30′

Натискът на клуба от Варна продължава. Родни Антуи овладя топката и бързо превзе празното пространство пред себе си, след което напредна и стреля много неточно.

22′

ГООЛ ЗА СПАРТАК! Съставът на Димитър Димитров напълно заслужено поведе в двубоя. Родни Антуи изведе Александър Беолусов на десния фланг, а той по прецизен начин комбинира с Жоао Фернандес, чийто удар не остави шансове на стража на Ботев.

18′

ГРЕДА! Отново Лерой Микелс имаше шанс да открие резултата в полза на "соколите". Нидерландецът отправи мощен изстрел от сериозна дистанция, който рикошира в напречната греда.

16′

Заучено положение, изпълнено от играчите на Спартак бе много близо да се превърне в попадение. Лерой Микелс получи подаване от ъглов удар и стреля, но противников бранител успя да го блокира.

13′

Жълт картон за Меси Биатумусока.

10′

Домакините са по-активният отбор в първоначалните минути на срещата и опитват да установят натиск над съперника си.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

31. Кристиано Фигуеиредо (в) 76. Красимир Костов (в)
Димитър Димитров Даниел Моралес
1. Иван Дичевски (в) 34. Федерико Рубио (в)
28. Андриан Димитров 24. Стефан Гаврилов

Спартак (Варна) и Ботев (Враца) се изправят един срещу друг в двубой от 21-вия кръг на efbet Лига. Срещата на стадион "Спартак" започва в 15:00 часа.

Варненци започнаха пролетния дял на шампионата с минимално домакинско поражение от Лудогорец (1:2), а след това завършиха наравно 0:0 във визитата си на Хебър (Пазарджик).

В Спартак (Варна) свикват редовно Общо събрание

Ще се проведе на 23.03.2023 г. (четвъртък) от 18:00 ч.

"Соколите" играят много по-добре у дома и малко са мачовете, в които наистина заслужаваха да загубят. Варненци обаче са на последното 16-то място с 9 точки, като днешна евентуална победа срещу пряк конкурент за оцеляване значително би увеличила шансовете им за оставане в елита.

Лошата новина за Димитър Димитров-Херо е отсъствието на един от най-постоянните футболисти в тима - Ивей Ромееш, който се контузи в предния мач срещу Хебър. Аут за срещата е и Никола Борисов.

Ботев (Враца) е най-добре справящият се тим от замесените в борбата за спасение. "Зелените" бяха единственият тим от тази група, който не загуби в първия пролетен кръг, като взеха точка при 0:0 с Локомотив в Пловдив.

Моралес ще може да разчита на Момчил Цветанов в гостуването на Спартак (Варна)

Наказан за срещата с варненци е Диего Фераресо

В изминалия кръг вече всички отбори от последната шестица избегнаха поражението, но Ботев успя да спечели. Това се случи при минимално 1:0 над ФК ЦСКА 1948. Успехът е впечатляваш и с това, че Ботев игра цяло второ полувреме с човек по-малко срещу един от най-силните през сезона в efbet Лига.